Po dlouhých horkých dnech, kdy byli všichni savci zalezlí ve stínu hustých křovin a vzrostlých stromů, se po celodenním intenzivním dešti ochladilo tak, že jsme v…

číst více

Ačkoli jsem tu již před pěti lety o sýčkovi králičím (Athene cunicularia) v souvislosti s fotografováním na Floridě psal, myslím, že to vůbec nebrání tomu podívat se na…

číst více

Asi nejtajemnější skupinou tropických lesů, kterou mnohokrát uslyšíte, občas letmo nad hlavou zahlédnete, ale blízká setkání budou výjimečná, jsou tukani. Při svých…

číst více

Jako lesklé hnědé přízraky, na chvilku se objevil hřbet, aby jej po vteřině překryla hnědá kalná voda brazilské řeky Rio Negro. Když jsem do Pantanalu v září odlétal, z…

číst více

Pokud to jde, dělám to často. Když není zvíře v pěkném prostředí, aby mu to na fotce slušelo, tak si jej pomalu dovedu tam, kam potřebuji. I kdyby to mělo být pár…

číst více

S pozorováním divokých šelem je v Latinské Americe obvykle potíž. Pokud u sebe zrovna nemáte profláknutého osvědčeného stopaře, který nedělá celý život nic jiného, je…

číst více

Čápi k nám nikdy moc blízko nezaletěli, až jednoho rána. Stejně jako vždy před snídaní v 5:30, ještě skoro za tmy, jsem udělal svoji krátkou pohlídku u jezírka, které…

číst více

Když stoupáme výš a výš, vůbec se mi nechce věřit, že nahoře bude něco jiného než hustý vlhký mrak. Mlha byla u dveří chalupy, mezi kopci šumavského lesa a až těsně pod…

číst více

Asi nejbizarnějším zvířetem brazilského Pantanalu je největší hlodavec světa, kapybara mokřadní. Na tuhle myš jsem se moc těšil, že bude velká, jsem tušil, ale…

číst více

Se zobákem zabořeným do vody kopíroval temnou hladinu, až se ranním sluncem prosvětlená voda zvedala do metrové výšky. Malá kolonie zobounů na písčitém ostrůvku řeky Rio…

číst více

Když jsem cestu do Brazílie plánoval, při volbě vhodného termínu pro fotografování vysněných zástupců ptačí říše v době hnízdění jsem rezignoval na fotografování savců.…

číst více

Když jsme malým čtyřmístným letadýlkem v nízké výšce přelétli hradbu skal oddělující zemědělskou krajinu Campo Grande a absolutní rovinu Pantanalu, začal jsem přemýšlet,…

číst více

To byl zase jednou nápad. Už si ani nepamatuji, komu jsem asi před třemi lety slíbil, že mu nafotím bavorskou zámeckou slátaninu Neuschwanstein. Reálněji už se mi rýsuje…

číst více

Při návštěvě Švédska, kam jsem jel kvůli poměrně skrytě žijícím tetřevům a tetřívkům, jsem chtěl mít v záloze něco, u čeho by byla pravděpodobnost fotografování vyšší.…

číst více

„Hu hu hu,..... hu hu hu“, krátké, ale do daleka slyšitelné ozvání mě ubezpečovalo v tom, že tu dudkové chocholatí někde jsou. Po pravé straně v blízkém háječku se…

číst více