Fotoaparáty | NaturePhoto.cz

Canon EOS 77D

Možná ideální zrcadlovkou pro začínajícího fotografa přírody je nový Canon EOS 77D. Je to šikovný nástupce oblíbené zrcadlovky Canon EOS 760D, který si vzal i to nejlepší s poloprofesionální řady xxD. Praktické, poměrně malé tělo, s výbornými možnostmi ovládání, rychlým ostřením a dotykovým výklopným displejem. O zkušenostech z fotografování jsem napsal článek.... » více »

Canon EOS 77D
ČeskoČesko | Fototechnika | Fotoaparáty | 20.5.2017
icon zobrazení 238   icon komentářů 0

Olympus OM-D E-M1 Mark II

Ještě před pár měsíci, kdy pár mých kolegů fotografů přírody přešlo (v té době pro většinu pozorovatelů naprosto nepochopitelně) z digitálních full frame zrcadlovek Canon na novinku Olympus OM-D E-M1 Mark II, jsem se smál. Po dvou tisících fotografií při testování už mě ale ten smích přešel. Novinka Olympus se klasickým digitálním zrcadlovkám vyrovná, má několik unikátností, ale bohužel i několik vad. V mém případě zásadních. Zůstávám u firmy Canon.... » více »

Olympus OM-D E-M1 Mark II
ČeskoČesko | Fototechnika | Fotoaparáty | 13.4.2017
icon zobrazení 1722   icon komentářů 0

Canon EOS 5D Mark IV

Novinka Canon EOS 5D Mark IV mě moc zajímala, mám totiž na její pořízení spadeno. Ačkoli od roku 2007 používám i řadu 1D, vždy potřebuji plnohodnotný záložní fotoaparát na “běžné příležitosti” (fotografování krajiny, makrofotografii, „šoulání“ za zvířaty), kdy se mi mohutný a drahý Canon EOS 1DX Mark II tahat nechce. Recenzovaný fotoaparát bude velmi důstojným nástupcem mé zrcadlovky Canon EOS 5D Mark II, se kterou fotografuji od roku 2008.... » více »

Canon EOS 5D Mark IV
ČeskoČesko | Fototechnika | Fotoaparáty | 8.11.2016
icon zobrazení 2472   icon komentářů 4

Canon EOS 80D

Před pár měsíci jsem měl možnost otestovat novou digitální zrcadlovku Canon EOS 80D, která je nástupcem praktického fotoaparátu Canon EOS 70D. Jestli vyzdvihnout jednu přednost je to jednoznačně dokonalý autofokus, který je srovnatelný s možnostmi, které nabízejí několikanásobně dražší fotoaparáty značky Canon. Líbil se mi i obrazový výstup, data lze mnohem lépe zpracovávat než u předchůdce. Nadšení budou i ti, který si fotoaparát pořídí na natáčení. ... » více »

Canon EOS 80D
ČeskoČesko | Fototechnika | Fotoaparáty | 30.5.2016
icon zobrazení 2410   icon komentářů 2

Canon EOS 5DS R

V listopadu 2015 a v únoru 2016 jsem měl možnost fotografovat s fotoaparáty Canon EOS 5DS a Canon 5DS R. Vzhledem k tomu, že se na ně fotografové přírody ptají, sepsal jsem pár řádků. Bohužel, když to nyní čtu, připadá mi to možná až moc kritické. Jak už to bývá, to, co mi moc nesedí, vždy zůstane v hlavě déle. Nechci, aby to bylo vnímáno tak, že jsou to snad špatné fotoaparáty, jen jsem je prostě používal pro účel, ke kterému nejsou určené. ... » více »

Canon EOS 5DS R
icon zobrazení 3696   icon komentářů 3

Canon EOS 760D

Koupil jsem si další fotoaparát a začínám mít pocit, že je sbírám. Nic jiného mi při fotografování přírody ani nezbývá. Firma Canon to má zmáknuté tak, že každý fotoaparát umí něco jiného. Jako by říkali, “přeci nedáme všechny šikovné věci do jednoho těla, když si můžete koupit fotoaparáty tři”. Jeden má vysoké rozlišení, druhý dokonale ostří a rychle snímá, ten další je neuvěřitelně praktický, s dokonalým videm, vestavěnou Wi-fi. Nestačí-li, uděláme další, ten zase bude mít jen vestavěnou GPS.... » více »

Canon EOS 760D
icon zobrazení 5812   icon komentářů 15

Canon EOS 7D Mark II

Především pro Erika, Jirku, Michala a mnoho dalších, kteří chtěli znát můj názor na novou zrcadlovku Canon EOS 7D Mark II, jsem využil příležitosti k jejímu otestování a vzal ji s sebou na fotografování orlů východních na japonském ostrov Hokkaidó. Článek o předchůdci si přečetlo do dneška 36 tisíc návštěvníků stránek, tak můj subjektivní názor snad opět někomu pomůže. Žádný dokonalý test, jen pár postřehů.... » více »

Canon EOS 7D Mark II
icon zobrazení 9636   icon komentářů 23

Canon EOS 6D

Krátce před odletem do Kostariky jsem měl první možnost ozkoušet novou zrcadlovku Canon EOS 6D. Po prvotním nadšení z drobného full frame těla vybaveného novými funkcemi jako GPS, dálkové ovládání telefonem a transport pořízených dat pomocí vestavěné wi-fi, jsem v terénu při fotografování lehce vychladl. I přesto si ale nový fotoaparát po čase místo u mě najde.... » více »

Canon EOS 6D
icon zobrazení 17791   icon komentářů 17

Canon G1 X, výkonný společník

Mnohokrát se mi stalo, že jsem si ani nevšiml, že mám fotoaparát Canon G1X v kapse u bundy. Pokud jsem o něm věděl, stačilo jen pár vteřin a bez složitého dolování z fotobatohu jsem mohl hned fotografovat. Navíc s fotografickými výstupy shodnými s výsledky z digitální zrcadlovky a to i při použití velmi vysokých ISO. Několik dalších postřehů o nadupaném kompaktu v krátkém článku.... » více »

Canon G1 X, výkonný společník
icon zobrazení 7238   icon komentářů 8

Canon EOS 5D Mark III

Již na konci roku 2009 se mnoho uživatelů fotografické techniky Canon nesmyslně pídilo po nástupci fotoaparátu Canon EOS Mark II, přestože se obrazově jednalo (a svým způsobem stále ještě jedná) o tělo s nejlepším poměrem přenos detailů / cena. Důvodů k pohledům dopředu bylo několik, přes svoje kvality měl Mark II několik zásadních hendikepů, které velká část fotografů nestrávila. Jaká tedy je nová full frame zrcadlovka Canon?... » více »

Canon EOS 5D Mark III
NorskoNorsko | Fototechnika | Fotoaparáty | 10.4.2012
icon zobrazení 14135   icon komentářů 15
Strana:   [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]