Fotoaparáty | NaturePhoto.cz

Canon EOS 5D Mark IV

Novinka Canon EOS 5D Mark IV mě moc zajímala, mám totiž na její pořízení spadeno. Ačkoli od roku 2007 používám i řadu 1D, vždy potřebuji plnohodnotný záložní fotoaparát na “běžné příležitosti” (fotografování krajiny, makrofotografii, „šoulání“ za zvířaty), kdy se mi mohutný a drahý Canon EOS 1DX Mark II tahat nechce. Recenzovaný fotoaparát bude velmi důstojným nástupcem mé zrcadlovky Canon EOS 5D Mark II, se kterou fotografuji od roku 2008.... » více »

Canon EOS 5D Mark IV
ČeskoČesko | Fototechnika | Fotoaparáty | 8.11.2016
icon zobrazení 1723   icon komentářů 4

Canon EOS 80D

Před pár měsíci jsem měl možnost otestovat novou digitální zrcadlovku Canon EOS 80D, která je nástupcem praktického fotoaparátu Canon EOS 70D. Jestli vyzdvihnout jednu přednost je to jednoznačně dokonalý autofokus, který je srovnatelný s možnostmi, které nabízejí několikanásobně dražší fotoaparáty značky Canon. Líbil se mi i obrazový výstup, data lze mnohem lépe zpracovávat než u předchůdce. Nadšení budou i ti, který si fotoaparát pořídí na natáčení. ... » více »

Canon EOS 80D
ČeskoČesko | Fototechnika | Fotoaparáty | 30.5.2016
icon zobrazení 1892   icon komentářů 2

Canon EOS 5DS R

V listopadu 2015 a v únoru 2016 jsem měl možnost fotografovat s fotoaparáty Canon EOS 5DS a Canon 5DS R. Vzhledem k tomu, že se na ně fotografové přírody ptají, sepsal jsem pár řádků. Bohužel, když to nyní čtu, připadá mi to možná až moc kritické. Jak už to bývá, to, co mi moc nesedí, vždy zůstane v hlavě déle. Nechci, aby to bylo vnímáno tak, že jsou to snad špatné fotoaparáty, jen jsem je prostě používal pro účel, ke kterému nejsou určené. ... » více »

Canon EOS 5DS R
icon zobrazení 3100   icon komentářů 3

Canon EOS 760D

Koupil jsem si další fotoaparát a začínám mít pocit, že je sbírám. Nic jiného mi při fotografování přírody ani nezbývá. Firma Canon to má zmáknuté tak, že každý fotoaparát umí něco jiného. Jako by říkali, “přeci nedáme všechny šikovné věci do jednoho těla, když si můžete koupit fotoaparáty tři”. Jeden má vysoké rozlišení, druhý dokonale ostří a rychle snímá, ten další je neuvěřitelně praktický, s dokonalým videm, vestavěnou Wi-fi. Nestačí-li, uděláme další, ten zase bude mít jen vestavěnou GPS.... » více »

Canon EOS 760D
icon zobrazení 5121   icon komentářů 15

Canon EOS 7D Mark II

Především pro Erika, Jirku, Michala a mnoho dalších, kteří chtěli znát můj názor na novou zrcadlovku Canon EOS 7D Mark II, jsem využil příležitosti k jejímu otestování a vzal ji s sebou na fotografování orlů východních na japonském ostrov Hokkaidó. Článek o předchůdci si přečetlo do dneška 36 tisíc návštěvníků stránek, tak můj subjektivní názor snad opět někomu pomůže. Žádný dokonalý test, jen pár postřehů.... » více »

Canon EOS 7D Mark II
icon zobrazení 8035   icon komentářů 23

Canon EOS 6D

Krátce před odletem do Kostariky jsem měl první možnost ozkoušet novou zrcadlovku Canon EOS 6D. Po prvotním nadšení z drobného full frame těla vybaveného novými funkcemi jako GPS, dálkové ovládání telefonem a transport pořízených dat pomocí vestavěné wi-fi, jsem v terénu při fotografování lehce vychladl. I přesto si ale nový fotoaparát po čase místo u mě najde.... » více »

Canon EOS 6D
icon zobrazení 16783   icon komentářů 17

Canon G1 X, výkonný společník

Mnohokrát se mi stalo, že jsem si ani nevšiml, že mám fotoaparát Canon G1X v kapse u bundy. Pokud jsem o něm věděl, stačilo jen pár vteřin a bez složitého dolování z fotobatohu jsem mohl hned fotografovat. Navíc s fotografickými výstupy shodnými s výsledky z digitální zrcadlovky a to i při použití velmi vysokých ISO. Několik dalších postřehů o nadupaném kompaktu v krátkém článku.... » více »

Canon G1 X, výkonný společník
icon zobrazení 6956   icon komentářů 8

Canon EOS 5D Mark III

Již na konci roku 2009 se mnoho uživatelů fotografické techniky Canon nesmyslně pídilo po nástupci fotoaparátu Canon EOS Mark II, přestože se obrazově jednalo (a svým způsobem stále ještě jedná) o tělo s nejlepším poměrem přenos detailů / cena. Důvodů k pohledům dopředu bylo několik, přes svoje kvality měl Mark II několik zásadních hendikepů, které velká část fotografů nestrávila. Jaká tedy je nová full frame zrcadlovka Canon?... » více »

Canon EOS 5D Mark III
NorskoNorsko | Fototechnika | Fotoaparáty | 10.4.2012
icon zobrazení 13316   icon komentářů 14

Prodám Canon EOS 1D Mark III

Prodám profesionální digitální zrcadlovku Canon EOS 1D Mark III. Jako nová, na pohled bez známek používání. Pouze u spodního gripu, při velmi pečlivém hledání, dvě velmi drobné oděrky. Dokonale prověřené funkční tělo pořízené v ČR. Jsem první majitel.... » více »

Prodám Canon EOS 1D Mark III
Fototechnika | Fotoaparáty | 26.9.2011
icon zobrazení 6630   icon komentářů 0

Canon EOS 5D Mark II, krátká poznámka k ostření

O full frame fotoaparátu Canon EOS 5D Mark II jsem tu v různých souvislostech psal několikrát. Přes své jasné výhody (bezkonkurenční obrazová kvalita), jsem tu mimo jiné popisoval to, že tělo není příliš vhodné pro sofistikovanější práci s ostřícími body. Bohužel, snad i díky mým kritickým poznámkám mohl někdo nabýt dojmu, že snad fotoaparát špatně ostří. Tak tomu není.... » více »

Canon EOS 5D Mark II, krátká poznámka k ostření
ČeskoČesko | Fototechnika | Fotoaparáty | 22.11.2010
icon zobrazení 9108   icon komentářů 8
Strana:   [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]