Příslušenství | NaturePhoto.cz

Kvalitní fotografické filtry VFFOTO

Na fotografické filtry VFFOTO jsem přišel vlastně náhodou. Po špatné zkušenosti se silnými šedými filtry firem LEE a B+W jsem hledal alternativu, filtr, který je při delších expozicích opravdu neutrální. Nemám rád, když musím trávit čas barevnými korekcemi v počítači. Miluji, když je fotografie “hotová” už na displeji fotoaparátu.... » více »

Kvalitní fotografické filtry VFFOTO
icon zobrazení 1442   icon komentářů 2

Gitzo GT1545T

Snad jen díky zvědavosti jsem chtěl vyzkoušet nejlehčí karbonový stativ od firmy Gitzo. Vůbec mě nenapadlo, že po čtyřdenním testování pořídím k mému stativu Gitzo GT3540LS mnohem menšího bratříčka, stativ Gitzo GT1545T. Stále na něm hledám nějaké slabiny a nemohu nic najít. Fotil jsem s ním ve Švédskou, na Šumavě nebo aktuálně v rakouských Alpách. Stále jsem z něj nadšený.... » více »

Gitzo GT1545T
icon zobrazení 1470   icon komentářů 3

Co do batohu na fotografickou cestu, v roce 2014

Jak jsem před odletem za kolibříky do Karibiku slíbil, přepracoval jsem seznam věcí, které beru na fotografické cesty. Asi je o podobné informace zájem, podobný text publikovaný v roce 2008 si od svého zveřejnění přečetlo 24600 návštěvníků a patří k nečtenějším článkům tady na stránkách. Fotografickou techniku mám jinou, některé technologie značně pokročily (papíru odzvonilo apd.). ... » více »

Co do batohu na fotografickou cestu, v roce 2014
icon zobrazení 12723   icon komentářů 4

Aplikace pro mobilní zařízení s iOS

Protože jsem to zájemcům porůznu trousil do e-mailů, a občas jsem na něco zapomněl, pokusím se tady shrnout, co mi nejen při fotografování pomáhá na zařízeních iPhone a iPad. Aplikací jsou stovky tisíc, někdy i několik na stejnou problematiku. Hodně jsem jich vyzkoušel, a třeba hned smazal, ale jaké se u mě natrvalo usídlily a pravidelně je používám?... » více »

Aplikace pro mobilní zařízení s iOS
icon zobrazení 5648   icon komentářů 4

Tilak, odolný komfort do divočiny

Každý týden mi chodí nabídky umístění reklamy na mých stránkách, někdy i za poměrně pěkné peníze. Stránky jsou slušně navštěvované, ale proč si je hyzdit otravnou reklamou a dělat z nich inzertní noviny. Napadla mě ale jiná věc. Jsou značky, kterým po letech používání důvěřuji a jako poděkování bych je rád zdarma zviditelnil. Na prvním místě je jednoznačně šumperská firma Tilak.... » více »

Tilak, odolný komfort do divočiny
icon zobrazení 7435   icon komentářů 7

Apple iPad, hračka pro fotografy

Když jsem byl před časem osloven s nabídkou, abych si pohledem fotografa vyzkoušel novinku Apple iPad, příliš jsem neváhal. Od jara 2008 jsem spokojeným vlastníkem „chytrého“ telefonu Apple iPhone 2G a přestože dalším výrobkům s jablíčkem ve znaku neholduji, nedám na něj dopustit. Našel jsem u něj dost snadno dostupných věcí, na které jsem si zvykl. U Apple iPad jsem čekal minimálně totéž a ještě něco navíc.... » více »

Apple iPad, hračka pro fotografy
icon zobrazení 9466   icon komentářů 19

Notebook Acer Aspire 1810TZ-414G32N TimeLine

Po čtyřech letech, kdy mě při cestách za zvířaty po světě věrně doprovázel notebook Sony Vaio, přišla chvíle, kdy se jeho čas naplnil a musel jsem se poohlédnout po nástupci. Obecně mám z nových věcí radost, ale tentokrát se mi nevybíralo snadno. Tak ideální notebook jako před lety už nyní nepořídím. Podobný problém jistě neřeším sám, něco se pokusím rychle spísnout. ... » více »

Notebook Acer Aspire 1810TZ-414G32N TimeLine
icon zobrazení 13548   icon komentářů 41

Prodám stativ Gitzo G1098

Gitzo je první a jediný výrobce stativů z čedičových vláken. Použitím svého know-how a zkušeností z výroby stativů z materiálů jako uhlíková vlákna a hořčíkové slitiny Gitzo vytvořilo novou generaci stativů jako odpověď na stále vzrůstající nároky profesionálních fotografů.... » více »

Prodám stativ Gitzo G1098
icon zobrazení 8397   icon komentářů 2

Co do batohu na fotografickou cestu, v roce 2008

Před každou delší cestou je to pořád stejné, ale vždy poměrně stresující. Fotografování divoké přírody je velmi obtížné, proto není prostor na chyby. Pokud zapomenete doma nějaké příslušenství, není obvykle po příletu možnost pořídit náhradní. V příspěvku jsem se pokusil napsat seznam všeho, co při svých fotografických cestách beru s sebou.... » více »

Co do batohu na fotografickou cestu, v roce 2008
icon zobrazení 39476   icon komentářů 23

Stativ GITZO 1548 MOUNTAINEER - C

Předminulý víkend se mi náhodou doma objevil stativ se stativovou hlavou, sestava, o které lze bez nadsázky říci, že je definitivním řešením pro použítí s dlouhými teleobjetivy. Ačkoli jsem k té velké hrůze přistupoval dost rezervovaně, po celodením focení v pražské ZOO musím přiznat, že pokud bych fotil jen zvířata teleobjektivem, moc by se mi ta kombinace líbila.... » více »

Stativ GITZO 1548 MOUNTAINEER - C
icon zobrazení 10112   icon komentářů 1