Použití fotografií v tiskových materiálech

 

Moje snímky přírody a zvířat je možno po domluvě jednorázově použít do časopisů, prospektů cestovního ruchu, knih, kalendářů nebo i jinde. Cena za komerční použití snímku se obvykle pohybuje od 200,- Kč do 10.000,- Kč a to podle konkrétního užití.

Již několik let spolupracuji s reklamními agenturami, které využívají na prospekty a bilboardy moje fotografie přírodních motivů. Cena v těchto případech pak plně odráží atraktivitu záběru. Fotografie lze použít jak jednorázově, k opakovanému použití, alternativou je i prodej autorských práv k fotografii (zákazník může s fotografií libovolně nakládat).

Po objednání fotografie a vyřešení způsobu předání (FTP, e-mail, DVD) předávám plné formáty fotografií již v den jejich objednání, případné licenční smlovy a faktury mohu po domluvě předat až následně.

Pro neziskové organizace (nekomerční projekty) poskytuji obvykle fotky zdarma a jsem rád že jsou veřejnosti prezentovány.

Fotografie lze vybírat z Fotobanky, Portfolia, lze použít Vyhledávání, případně procházem mojí výběrovou galerii na www.NatureArt.cz.

Vyhledávání fotografií v galeriiích

Na stránkách se aktuálně na chází okolo 6.000 ks fotografií s přírodními motivy (ptáci, savci, krajina, rostliny, motýli, plazy, obojživelníci, vážky). V tomto případě je pak pro hledání konkrétního motivu nejvhodnější použít funkce Vyhledávání.
Např. při hledání fotografií veverky obecné, napsat do vyhledávacího pole "veverka obecná". Při zájmu o veverku na zimní pohlednici pak klíčová slova pro vyhledávaní blíže specifikovat na "veverka zima".
Pod každou fotografií je pak možno Zakoupit licenci k fotografii, kde můžete poptávku specifikovat a následně bude odeslána nabídka.

 

 

V případě zájmu o použití fotografií lze využít Kontaktního formuláře s odesláním odkazu na náhled vybrané fotografie.


Ondřej Prosický (QEP), člen Asociace profesionálních fotografů České republiky.

 

 

Výstava exotického ptactva, Exota Olomouc Horkovzdušný balón, Kubíček Balloons Naučná publikace, Greenpeace ČR Vzdělávací materiál, Správa KRNAP

Fotografie kolibříka, internetové stránky, Tisk Morava 

Tiskové materiály, webové stránky, kampaně, Správa KRNAP