Nejčtenější články | Články | NaturePhoto.cz

Nákup fototechniky v USA (objednání v B&H Photo)

Pravděpodobně každý, kdo to myslí s fotografováním alespoň trochu vážně, vystřídal několik fotoaparátů, obměnil několik objektivů nebo nahradil již malou nedostačující brašnu novou, větší. O tom, že je fotografování nákladný koníček nikdo nepochybuje, proto mnoho z nás fotoamatérů často přemýšlí nad tím, jak při nákupu nového kvalitnějšího vybavení co nejvíce ušetřit.... » více »

Nákup fototechniky v USA (objednání v B&H Photo)
Fototechnika | Zkušenosti | 28.8.2007
icon zobrazení 101217   icon komentářů

Odpoledne ve Volavčí zátoce

Byl už jsem trochu znuděn vysedáváním ve fotografickém krytu na svých dobře známých lokalitách, proto jsem s nadšením využil nabídky Paliho, abych se podíval na jeho rybníček kousek za Prahou. Odjížděl jsem na lehko, pětistovku jsem nechal doma a jel pouze s ohniskem kratším, především na čumendu. To byla škoda, během dvou hodin bylo rozhodně co fotit.... » více »

Odpoledne ve Volavčí zátoce
ČeskoČesko | Příroda | Ptáci | 31.8.2008
icon zobrazení 70953   icon komentářů

České orchideje, seznam druhů (63)

Přestože jsem poslední dva roky našel jen čtyři další druhy českých orchidejí pracuji na svém projektíku dál. Fázi soukromého mapování výskytu a rozšíření vstavačovitých na území České republiky mám po navštívení 160 lokalit až na pár výjimek za sebou a pro nadcházející sezóny mě čeká část další. U vytipovaných druhů a na příhodných lokalitách se k orchidejím vrátit a dostat do fotografií něco víc. Nejen pro sebe jsem proto připravil krátký souhrn již fotografovaných druhů.... » více »

České orchideje, seznam druhů (63)
ČeskoČesko | Příroda | Orchideje | 6.12.2013
icon zobrazení 50741   icon komentářů

Canon EF 400mm f/5,6 L USM

Už je to více jak dva a půl roku, kdy jsem psal čerstvé zážitky z používání teleobjektivu Canon EF 400mm f/5,6 L USM. V kladném hodnocení se nic nezměnilo, jen tuším, že by si článek zasloužil aktualizaci a doplnění nových poznatků. Objektiv používám více jak tři roky a je pro mě při fotografování zvířat z fotografické techniky tím nejdůležitějším.... » více »

Canon EF 400mm f/5,6 L USM
Fototechnika | Objektivy | 1.9.2007
icon zobrazení 50214   icon komentářů

Canon EOS 5D Mark II – rychlost a přesnost ostření

Na úvod bych poprosil každého, kdo si otevře další pokračování postřehů z práce s fotoaparátem Canon EOS 5D Mark II, aby příspěvek dočetl až do konce. V úvodu zmiňuji největší nedostatek při fotografování, avšak v závěru naznačím, že to tolik jednostranné není. Přeci jen jsem fotoaparát používal pro fotografování, pro které není prioritně. Stejně tak doporučuji studium dalších dílů a stažení fotografií v plném rozlišení.... » více »

Canon EOS 5D Mark II – rychlost a přesnost ostření
Fototechnika | Fotoaparáty | 13.2.2009
icon zobrazení 46169   icon komentářů

Canon EOS 7D, univerzál do divočiny

Nový fotoaparát Canon EOS 7D jsem měl na kolibříky do Ekvádoru zapůjčen za jednoznačným cílem. Ověřit jeho schopnosti a odolnost při fotografování divoké přírody. Přestože jsem k již sedmnácté digitální zrcadlovce Canon za posledních pět let přistupoval s mírnou skepsí, nakonec až na pár drobností musím nejnovější tělo doporučit. Zejména fotografové přírody prakticky nemají jinou možnou volbu. Další vhodný fotoaparát najdou až u konkurence.... » více »

Canon EOS 7D, univerzál do divočiny
icon zobrazení 44869   icon komentářů

Canon EF 200mm f/2.8 L USM

Již je to skoro rok a půl, co jsem si objektiv Canon EF 200mm f/2.8 L USM pořídil, proto je nejvyšší čas povědět si o tomto objektivu něco více. Objektiv se natrvalo zabydlel v mém fotografickém batohu a dlouho tam zůstane. Protože nemám rád laboratorní zkoušení fotografické techniky, pouze v článku přiblížím výhody a zmíním drobné nedostatky. Nechci, aby článek vyzněl jako jediná možná pravda, prezentuji pouze svůj pohled. Někdo může mít priority odlišné, proto sáhne po objektivu jiném.... » více »

Canon EF 200mm f/2.8 L USM
Fototechnika | Objektivy | 4.4.2008
icon zobrazení 43808   icon komentářů

Co do batohu na fotografickou cestu, v roce 2008

Před každou delší cestou je to pořád stejné, ale vždy poměrně stresující. Fotografování divoké přírody je velmi obtížné, proto není prostor na chyby. Pokud zapomenete doma nějaké příslušenství, není obvykle po příletu možnost pořídit náhradní. V příspěvku jsem se pokusil napsat seznam všeho, co při svých fotografických cestách beru s sebou.... » více »

Co do batohu na fotografickou cestu, v roce 2008
icon zobrazení 39476   icon komentářů

Kudlanka nábožná

V přírodě už jsem viděl letos, obvykle to jsou věci dokumentované, které fotograf tak nějak čeká, nebo doufá, že proběhnou. Pouze výjimečně jsem se setkal s něčím, co se čekat nedalo. To je vždy svátek, výborná příležitost přinést něco jiného. Bohužel takových momentů je poskrovnu. Jedním takovým je zážitek z fotografování ve společnosti kudlanek nábožných na prosluněné Moravě.... » více »

Kudlanka nábožná
ČeskoČesko | Příroda | Hmyz | 21.8.2009
icon zobrazení 34824   icon komentářů

Fotografický workshop: Dravci a sovy, Vysočina

Rád bych všechny zájemce o fotografování zvířat pozval na fotografický kurz, který je zaměřený na dravce a sovy. Díky výjimečné příležitosti budete mít opět možnost fotografovat atraktivní ptáky tak, jak by se vám ve volné přírodě podařilo jen obtížně. Předností akce je dokonalá kondice fotografovaných dravců a lektor, který má zkušenost s fotografování zvířat ve volné přírodě. Důraz je kladen na to, aby byly fotografie maximálně uvěřitelné, s přihlédnutím na fotografovaný druh.... » více »

Fotografický workshop: Dravci a sovy, Vysočina
ČeskoČesko | Akce | Workshopy | 27.2.2017
icon zobrazení 34372   icon komentářů
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]  |  [ 63 ]