Otázky | NaturePhoto.cz

Progalerie.cz, internetové stránky pro fotografy

Tu a tam se někdo z mého okolí ptá, jestli bych nemohl doporučit někoho, kdo by mohl připravit internetové stránky pro jeho fotografie. Aktuálně se to zrovna pěkně sešlo. Můj spolehlivý tvůrce stránek má čerstvě veřejnou nabídku, proto mu ji moc rád zpropaguji. Věřím, že budete spokojeni stejně jako další fotografové, kterým jsem ho za těch deset let spolupráce doporučil.... » více »

Progalerie.cz, internetové stránky pro fotografy
ČeskoČesko | Otázky | 26.8.2016
icon zobrazení 1263   icon komentářů 0

HBW Alive, všechny atlasy doma

Občas se mě někdo ptá, co používám pro určování fotografovaných ptáků na cestách a já vždy odpovídám podle toho, odkud jsem se právě vrátil. Pro každou lokalitu nebo zemi jsem míval vždy knížky typu “Birds of...”, ale to už neplatí. Nyní si na internetu po přihlášení generuji atlasy svoje. Přesně podle toho, co právě vyrážím fotografovat.... » více »

HBW Alive, všechny atlasy doma
ČeskoČesko | Otázky | 18.12.2014
icon zobrazení 2644   icon komentářů 1

Ptáci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu

Když jsem tu před časem psal o aktuálních možnostech pořízení vhodného evropského atlasu k určování ptáků v terénu, povzdechl jsem si, že to nejlepší, zrovna v obchodech není. Český překlad atlasu od legendárního švédského ornitologa Larse Svensssona byl vyprodán. To už ale pár týdnu neplatí.... » více »

Ptáci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu
ČeskoČesko | Otázky | 20.9.2012
icon zobrazení 3608   icon komentářů 0

Blázen s růžovým fotovorem

Měla to být oddychová dopolední procházka s malým Oliverkem a pejsky na mé nejoblíbenější lokalitě na území Prahy. Na výlet jsem si vzal pouze dalekohled, abych se podíval, jak daleko jsou potápky a lysky s hnízděním a okoukl kukačky a rákosníky. Bohužel při příchodu mi po pohledu dalekohledem na druhý břeh vodní plochy hrůzou přibylo pár desítek dalších šedivých vlasů.... » více »

Blázen s růžovým fotovorem
ČeskoČesko | Otázky | 28.5.2012
icon zobrazení 4645   icon komentářů 8

Lesní fotografické studio nejen pro parukářky

Jeden z návštěvníků stránek se v komentářích podivoval nad oranžovým pozadím prezentovaných sýkorek. Když se pak ještě přidali další dva fotografové v e-mailu, které venkovní fotografické studio u krmítka zajímalo, rozhodl jsem se velice stručně problematiku rozkrýt. Do budoucna mám v plánu o venkovních zvířecích ateliérech podrobný článek, ale to nejdříve musím dodělat těch přesně 15 článků rozepsaných, některé už z roku 2009.... » více »

Lesní fotografické studio nejen pro parukářky
ČeskoČesko | Otázky | 15.1.2012
icon zobrazení 9041   icon komentářů 15

Bezpečnost fotografické techniky na cestách

Před delší dobou si jeden z návštěvníků stránek stěžoval, že ač má zájem vyjet za fotografováním zvířat někam opravdu daleko, nemůže se zbavit strachu, že na cestě o svoji fotografickou technikou přijde. V souvislosti s tím mi položil otázku, jak podobnou problematiku řeším já. Protože je těch možných nástrah opravdu hodně a bude to možná užitečné i pro ostatní, pokusil jsem se na toto ožehavé téma něco zpracovat.... » více »

Bezpečnost fotografické techniky na cestách
Otázky | 22.11.2011
icon zobrazení 10344   icon komentářů 18

Ptáci Evropy, dokonalá kniha do terénu?

Minulý týden jsem dostal dotaz, jakou knihu používám na určování ptáků v terénu. Podobných ptačích publikací mám přes půl knihovny, ale dotyčného zajímali zejména opeřenci evropští. Co z aktuální nabídky knihkupectví tedy doporučit?... » více »

Ptáci Evropy, dokonalá kniha do terénu?
Otázky | 16.11.2011
icon zobrazení 5750   icon komentářů 2

Panning, opravdu divoké prasátko

Po víkendovém fotografickém workshopu na Vysočině jsem si uvědomil, že jsem do focení zabraným účastníkům neměl možnost přiblížit něco z teorie fotografování pohybu pomocí dlouhých časů expozice. Panning je skvělý způsob, jak do fotografie dostat pohyb, je to protipól pro zmražený pohyb zaznamenaný velmi krátkým časem. Blíže v krátkém příspěvku.... » více »

Panning, opravdu divoké prasátko
ČeskoČesko | Otázky | 15.11.2010
icon zobrazení 6662   icon komentářů 8

Úprava fotografie - kormorán krok za krokem

Před časem se mi v poště objevil dotaz na zpracování fotografií z přírody. Pisatel se trápil skutečností, že jeho fotografie zvířat jsou příliš šedivé a navíc zároveň příliš kontrastní, světla jsou na hranici přepalu a ve stínech není nic vidět. Nejdříve jsem chtěl jen stručně odpovědět, ale našel jsem jednu fotografii, na které bych mohl stručně demonstrovat, že zachránit jde hodně. Nejsou to nijak dramatické úpravy a třeba to bude užitečné někomu dalšímu.... » více »

Úprava fotografie - kormorán krok za krokem
Otázky | 30.8.2010
icon zobrazení 18233   icon komentářů 16

Fotografování zvířat v Praze a okolí

Není to jen obtížně dostupná divočina, kde můžete pořídit snímky, nad kterými běžný divák tají dech a konkurence cedí nadávky mezi zuby. Poutavou fotografii lze pořídit jen kousek za městem, v obecním parku nebo na krmítku v druhém patře paneláku. Ne každý obětuje desetitisíce za tropický ráj přírody, ne každý propadne kouzlu neznámého. Obdivuji fotografy, kteří dokážou vytvořit atraktivní fotografii zvířecího druhu, který potkáváme každodenně.... » více »

Fotografování zvířat v Praze a okolí
ČeskoČesko | Otázky | 4.11.2009
icon zobrazení 9780   icon komentářů 6
Strana:   [ 1 ] [ 2 ]