Povídání o Falklandách, pořad Travel Journal

Před dvěma týdny jsem byl pozván do pořadu Travel Journal televizního kanálu HD+. S moderátorkou Janou Marečkovou jsme si povídali o mé cestě za fotografováním života tučňáků v Jižním Atlantiku. Víc než to, že nejsem příliš dobrý řečník, mě mrzí, že se jsme toho za půl hodiny moc nestihli. O životě tučňáků bych mohl mluvit hodiny. I tak si snad nějaký obrázek uděláte. I díky zatím nikde nepublikovaným videím, které jsou součástí připravovaného dokumentárního videoklipu.

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
02. 05. 2011 , kategorie: akce, média
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(3 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Tomáš
Dobre sa to pozeralo a počúvalo. Super.
tibor
zajímavé povídání,krásný fotky,líbilo se mi to.pěkně jsi to i doplnil filmovými záběry z 5 Déčka.Možná by nebylo marné si příště nějakou menší kameru na dokumentaci přibalit.
...hezky jsem si zavzpomínal...a bylo to příjemně uvolněné.