Fotoobrazy

Fotografické obrazy

Dokonale zhotovená fotografie může být vhodným doplňkem moderního interiéru. Ať se jedná o soukromí domova nebo veřejně přístupné firemní prostory, snímek přírody vnese na nudné stěny trochu života. V případě větších objektů není problém nabídnout snímky v ucelených kolekcích.
Ačkoli je nabídka fotografií v obchodech široká, není nic hodnotnějšího než signovaná autorská fotografie. Motiv, který se líbí vám, pak nebude mít na stěně nikdo jiný. Takovýto originál bude každý den těšit nejen Vás, ale i návštěvy, které do prostor zavítají. 

Výběr a objednání fotografie

Při volbě vám nejbližšího motivu můžete využít Galerii zde na strankách. Pak stačí odeslat pouze odkaz na fotografii a přibližně specifikovat o jaké provedení (velikost, materiál) máte zájem. Na základě poptávky pak připravím cenovou nabídku.
Pokud hledáte konkrétní motiv, doporučuji využít funkci Hledání (na stránkách lupa vlevo nahoře). Zadat klíčové slovo a zobrazí se nabídka snímků oblíbeného zvířete, ze kterých si můžete vybírat.
V nabídce je nyní 7000 snímků v prvotřídní kvalitě, v mnoha případech sejedná o exkluzivní záběry, které jinde nenaleznete.

Prvotřídní kvalita tisku

Fotografie jsou zvětšovány nejkvalitnější tiskovou metodou současnosti, osvitem digitálních dat na chemicky zpracovaný fotografický papír strojem OCÉ Lightjet v laboratoři Thalia Picta. Touto metodou získáte daleko kvalitnější a trvanlivější zvětšeninu, než jaké nabízejí běžné tiskárny. Fotografickou laboratoř Thalia Picta nelze srovnávat s žádným fotolabem. Způsob zhotovení fotografií představuje špičku v oblasti zpracování digitálních dat. Fotoobraz zpracovaný popisovanou metodou se vyznačuje stálostí barev, které vydrží mnoho desítek let.
Jedná se skutečné fotografie, ne běžněji používané inkoustové tisky. Tato technologie má v současné době nejblíže ke klasickému zvětšování fotografií. Se společností Thalia Picta spolupracuji od roku 2006 a po mém doporučení je jí věrná i desítka mých kolegů, fotografů.

Doručování fotografií

Hotové fotografické obrazy jsou v několika vrstvách pečlivě baleny do bublinaté folie a uloženy do kartonových krabic. Při doručování jsem zatím věrný České poště, ale za příplatek lze využít služeb jakéhokoli kurýrního dopravce.
Při větším objemu zakázky, nebo v případě doručení na území Prahy, jsou fotografie předávány osobně. Při větší objednávce, lze takto výjimečně doručovat i do blízkého zahraničí (DE, SK, A, PL).
Běžná doba zhotovení fotografických obrazů je 3 – 7 pracovních dnů.
U větších zakázek se mi osvědčilo klientům na místě poradit s volbou motivů fotografií, vhodným zvolením velikosti obrazů, přesným umístěním a doporučením povrchové úpravy nebo adjustací výsledných tisků. U těch nejnáročnějších zákazníků zprostředkovávám práci zkušeného bytového designera.

Ceník fotografických obrazů

Lesklá nebo matná fotografie nalepená na Kapa desce
Kapa desky zajistí, že se fotografie v rámech neprohýbají. V případě rámování, doporučuji pro formáty fotografií do rozměrů 60 x 90 cm podlep Kapa 0,5 cm, pro větší formáty pak tloušťku 1,0 cm. 

  Rozměr fotografie 

  Cena

  Fotografie 60 x 40 cm

  2000 Kč

  Fotografie 90 x 60 cm

  3000 Kč

  Fotografie 120 x 80 cm

  5000 Kč

  Fotografie 150 x 100 cm

  7000 Kč

 

Zarámované fotografie s ochranou laminací
Tuto variantu doporučuji. Dostanete finální obraz v kvalitním hliníkovém rámu Nielsen s ochranou laminací. Kdy je zajištěna barevná stálost mnoho desítek let.

  Rozměr fotografie

  Cena

  Fotografie 60 x 40 cm

  4000 Kč

  Fotografie 90 x 60 cm

  6000 Kč

  Fotografie 120 x 80 cm

  9000 Kč

  Fotografie 150 x 100 cm

  14000 Kč

 

V mnoha případech je možné se domluvit na individuálním zpracování. Ať už se jedná o atypický formát, provedení rámu, typ laminace nebo případný tisk fotografie na plátno. Při větší objednávce jsou uvedené ceny fotografií k jednání.