Fotoobrazy

Fotografické obrazy

Dokonale zhotovená fotografie může být vhodným doplňkem moderního interiéru. Ať se jedná o soukromí domova nebo veřejně přístupné firemní prostory, snímek přírody vnese na nudné stěny trochu života. V případě větších objektů není problém nabídnout snímky v ucelených kolekcích.
Ačkoli je nabídka fotografií v obchodech široká, není nic hodnotnějšího než signovaná autorská fotografie. Motiv, který se líbí vám, pak nebude mít na stěně nikdo jiný. Takovýto originál bude každý den těšit nejen Vás, ale i návštěvy, které do prostor zavítají. 

Výběr a objednání fotografie

Při volbě vám nejbližšího motivu můžete využít Galerii zde na strankách nebo navštívit můj účet na Instagram. Pak stačí odeslat pouze odkaz na fotografii a přibližně specifikovat o jaké provedení (velikost, materiál) máte zájem. Na základě poptávky pak připravím cenovou nabídku.
Pokud hledáte konkrétní motiv, doporučuji využít funkci Hledání (na stránkách lupa vlevo nahoře). Zadat klíčové slovo a zobrazí se nabídka snímků oblíbeného zvířete, ze kterých si můžete vybírat. V případě zájmu o fotografii konkrétního druhu zvířete mi stačí napsat a sám navrhnu nejlepší motiv a zpracování.
V nabídce mám nyní 18500 snímků divoké přírody v prvotřídní kvalitě. V mnoha případech sejedná o exkluzivní záběry, které jinde nenaleznete.

Prvotřídní kvalita tisku

Pro zhmotnění vašich fotografií využíváme se společností Pikitia aktuálně to nejlepší, co svět inkoustového tisku nabízí - tiskárnu EPSON SureColor SC-P9500. Tato dvanáctibarevná velkoformátová tiskárna nabízí dosud nejširší barevný prostor, který z 99 % pokrývá vzorník Pantone. Fotografie vynikají plynulými přechody a přesnou reprodukcí textur díky tiskové hlavě μTFP12 s 12 kanály a rozlišením 300 dpi v kombinaci s inkousty Epson UltraChrome Pro12 s technologií K3. Milovníci černobílé fotografie ocení novinku s názvem Black Enhance Overcoat Technology, která přináší jedinečné podání černé, což umožňuje vytvářet ještě působivější černobílé tisky.

Fotopapíry a plátna používáme od společnosti Hahnemühle FineArt GmbH, který doplňujeme o cenově zajímavé materiály pod českou značkou FOMEI a pracujeme i s fotopapíry a plátny přímo od EPSONu. Pro rámování využíváme profily od společnosti NIELSEN a Larson-Juhl. Desky pro adjustaci pak od společnosti 3A Composites GmbH a znáte je pod jménem KAPA, FOAM či GATORFOAM.

Doručování fotografií

Hotové fotografické obrazy jsou v několika vrstvách pečlivě baleny do bublinaté folie a uloženy do kartonových krabic. Při doručování jsem zatím věrný České poště, ale za příplatek lze využít služeb jakéhokoli kurýrního dopravce.
Při větším objemu zakázky, nebo v případě doručení na území Prahy, jsou fotografie předávány osobně. Při větší objednávce, lze takto výjimečně doručovat i do blízkého zahraničí (DE, SK, A, PL).
Běžná doba zhotovení fotografických obrazů je 3 – 7 pracovních dnů.
U větších zakázek se mi osvědčilo klientům na místě poradit s volbou motivů fotografií, vhodným zvolením velikosti obrazů, přesným umístěním a doporučením povrchové úpravy nebo adjustací výsledných tisků. U těch nejnáročnějších zákazníků zprostředkovávám práci zkušeného bytového designera.

Ceník fotografických obrazů

Lesklá nebo matná fotografie nalepená na Kapa desce
Kapa desky zajistí, že se fotografie v rámech neprohýbají. V případě rámování, doporučuji pro formáty fotografií do rozměrů 60 x 90 cm podlep Kapa 0,5 cm, pro větší formáty pak tloušťku 1,0 cm. 

  Rozměr fotografie 

  Cena

  Fotografie na desce 60 x 40 cm

  2000 Kč

  Fotografie na desce 90 x 60 cm

  3000 Kč

  Fotografie na desce 120 x 80 cm

  5000 Kč

  Fotografie na desce 150 x 100 cm

  7000 Kč

 

Zarámované fotografie s ochranou laminací
Tuto variantu doporučuji. Dostanete finální obraz v kvalitním hliníkovém rámu Nielsen s ochranou laminací. Kdy je zajištěna barevná stálost mnoho desítek let.

  Rozměr fotografie

  Cena

  Fotografie s rámem 60 x 40 cm

  4000 Kč

  Fotografie s rámem 90 x 60 cm

  6000 Kč

  Fotografie s rámem 120 x 80 cm

  9000 Kč

  Fotografie s rámem 150 x 100 cm

  14000 Kč

 

Zpracování fotografie na plátno
To nejlepší, co si moje fotografie zaslouží. Fotografie nachávám zpracovávat ve společnosti Pikitia na kvalitní plátno Hahnemühle Art Canvas Smooth. Aby obraz na stěně pěkně vypadal, používáme standardně tzv. zrcadlení okrajů, kdy motiv plynule přechází i na boční hrany, a není tak nutné ořezávat fotografii. Vytištěná fotografie se nechá 24 hodin vyschnout, napne se na dřevěný napínací rám a opatří háčky pro zavěšení.

  Rozměr fotografie

  Cena

  Fotografie na plátně 60 x 40 cm

  4000 Kč

  Fotografie na plátně 90 x 60 cm

  6000 Kč

  Fotografie na plátně 120 x 80 cm

  9000 Kč

  Fotografie na plátně 150 x 100 cm

  14000 Kč

 

V mnoha případech je možné se domluvit na individuálním zpracování. Ať už se jedná o atypický formát, provedení rámu, typ laminace nebo případný tisk fotografie na plátno. Při větší objednávce jsou uvedené ceny fotografií k jednání.