Fotografická soutěž Divoká příroda

NaturePhoto.cz a Magazín Příroda vyhlašují soutěž Divoká příroda o nejlepší fotografii divoké přírody. Pošlete svůj nejlepší snímek zachycující chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Autoři nejlepších snímků dostanou roční předplatné magazínu Příroda a možná ještě něco dalšího.

Vítězná fotografie by měla zachycovat zvíře z volné přírody a je jedno jestli se bude jednat o ptáka, savce nebo třeba obojživelníka. Jedním s podstatných kriterií hodnocení bude to, aby snímek obsahoval něco ze života fotografovaného druhu a měl vklad autora, může to být kreativní kompozice, neopakovatelný moment nebo třeba zvláštní světelné podmínky. Nejlepší snímek zvířete by měl mít atmosféru, obsah. Technické provedení fotografie bude to poslední, na co bude při hodnocení brán zřetel.
Amazónek běločelý (Pionus senilis) Amazónek běločelý (Pionus senilis) White-crowned Pionus, White-capped Parrot, White-crowned Parrot, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS-1D Mark III, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 520 mm, stativ Gitzo 1227 LVL + 1377M, Clona: 6.3, Doba expozice: 1/200 s, ISO: 640, Kompenzace expozice: -2/3, Blesk: Ano, Vytvořeno: 17. února 2008 14:11:31, La Paz (Kostarika)Fotografie zasílejte na adresu ondrejprosicky@seznam.cz ve formátu JPG s kompresí 90% (výsledná fotografie by neměla mít více než 3 MB) a do předmětu uveďte „Soutěž“. Fotografii pojmenujte jménem autora. Současně v e-mailu s fotografií pak uveďte Vaše jméno, příjmení, ulici, číslo, město, PSČ a e-mail.

Podmínky a pravidla:
na vaše fotografie čekáme do 20. listopadu 2008. Výherce vyhlásíme na stránkách NaturePhoto.cz 30. listopadu 2008 a v prosincovém čísle magazínu Příroda. Ceny budou předány do 31. prosince 2008. Ceny nejsou právně vymahatelné. Účastí v soutěži výslovně souhlasíte s tím, že pořadatel soutěže, obchodní firma Extra Publishing, s.r.o., Hrnčířská 23, 602 00 Brno, IČ: 27689247, DIČ: CZ27689247, může využít vámi poskytnuté osobní údaje: jméno, příjmení, ulice, číslo, město, PSČ, e-mail, k obchodním a marketingovým nabídkám, a to až do písemného odvolání vašeho souhlasu. Režim poskytování osobních údajů se řídí aktuálním znění Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2005 sb. Kdykoliv po vašem odmítnutí - každému z výše uvedených partnerů jednotlivě - vám okamžitě přestanou být zasílány další obchodní a marketingové nabídky. Z této soutěže jsou předem vyloučeni zaměstnanci a rodinný příslušníci pořadatele soutěže.

Související odkazy

Aktuální číslo magazínu Příroda

Ondřej Prosický| NaturePhoto.cz, 13.11.2008

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
13. 11. 2008 , kategorie: akce, média
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(7 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Honza
Ještě není 30.tého? :-((
Dave: Alespoň 1200px
na širší straně, ať to porotce dokáže objektivně posoudit. Navíc,
třeba účastník vyhraje, pro publikování je větší formát vhodnější!
Dave
...jaké je min-max rozlišení soutěžní
fotografie? např. 800*600 - .....
Máří: :-) Stále na ni čekám! Mám rád
fotografie barevně harmonické v časně ranním světle s dokonalou
kompozicí a výtvarným zpracováním. Chybí tomu (nebo je to na jiných
fotografiích) jen jedno, nějaká pořádná akce. Přibližuje se tomu několik
fotografií volavek, které jsou to v záložce Portfolio - Volavky...
Máří
Ondřej P.:
jakou z těch svých fotek považujete za nejlepší Vy? :-)
tom: Pouze jednu nejlepší
:-)
tom
Dobrý den, výborný nápad s fotosoutěží. Kolik fotek může
jedna osoba poslat? Děkuji.