Video NaturePhoto.cz, pět roků natáčení přírody

Už je to více než pět, kdy se v zrcadlovkách Canon poprvé objevila možnost natáčet videa v dokonalé kvalitě. Vzpomínám si, jak jsem z toho byl nadšený a na pohrdavé hlasy, co to je za kravinu; foťák má být prý na focení. Snažím se točit vždy, když se něco děje a já zrovna nefotím, nelibí se mi prostředí, nebo je fotografovaný objekt příliš daleko. Za těch pět let mám videomateriálu spousty, většinu z toho jsem si nikdy ani neprohlédl.

Až během letošního ledna a února jsem vše prohledal a shromáždil na jednou místě. Než s tím nějak smysluplně naložím, něco se už rýsuje, spáchal jsem s kamarádem Mirkem Hrdým kratičkou ochutnávku. Takový trailer, upoutávku na fotografické příležitosti v uplynulých letech.
Pro neznalého, by to pak měla být zejména pozvánka ke mně na stránky www.NaturePhoto.cz

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
13. 03. 2014 , kategorie: akce, novinky
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(1 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Nádherná upoutávka, čím je to točené?