České Švýcarsko, nová fotogalerie

Po letech pravidelných návratů do mého oblíbeného Českého Švýcarska jsem se rozhodl udělat výběr toho povedenějšího. Fotografie, které u mě i po letech fungují a u kterých doufám, že můžou zaujmout i ostatní. Celkem 24 fotografií z let 2006 – 2010, v několika případech i nové, nikdy nepublikované kousky.


Portfolio České Švýcarsko, 24 fotografií ve velkém formátu 1050 px

Jetřichovice v mlze Jetřichovice v mlze Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Aparát: Canon EOS-1D Mark III, Objektiv: Canon EF 17-40mm f/4 L USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 52 mm, stativ Gitzo 1227 LVL, Clona: 14, Doba expozice: 0.3 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: - 1/3 EV, Blesk: ne, Vytvořeno: 30. září 2007 7:32, Mariina vyhlídka, NP České Švýcarsko, Bohemian Switzerland (Česko) Závislost s opakovanými návraty
Pokud bych měl v České republice zmínit jedno místo, kam se s fotoaparátem nejraději vracím, jednoznačně odpovím České Švýcarsko. Když jsem jej v roce 2006 pro sebe objevil, vybudoval jsem si na jeho pestrosti a divokosti závislost. Od té doby bylo těch návratů několik desítek a vždy tam najdu krajinu trochu jinou.
Národní park České Švýcarsko je pestrá směs krajinných prvků, místo, které málokterý fotograf může nechat bez povšimnutí. Nejvíce tam miluji chladná rána, když první sluneční paprsky začínají dopadat mezi kopečky, kde se krátce před svítáním rozlila mlha. Podobně úžasné jsou pro mě deštivé dny v soutěskách, obzvlášť během podzimu kde vegetace hýří všemi barvami.
I když v posledním roce dala příroda národnímu parku hodně zabrat, vím, že se do těchto míst ještě mnohokrát vrátím.

Nabídka fotografických obrazů
Ceny zarámovaných fotografií (podrobnosti zde)

Fotografie 45 x 30 cm 3 200 Kč
Fotografie 60 x 40 cm 4 200 Kč
Fotografie 75 x 50 cm 5 200 Kč
Fotografie 100 x 65 cm 6 200 KčSouvisejí odkazy
Fotografický workshop: Krajina Českého Švýcarska
České Švýcarsko, mlhavá rána
Saské Švýcarsko, bivak na vyhlídce
NP České Švýcarsko, ledové králoství
NP České Švýcarsko, příprava na podzim
Fotografie z Českého Švýcarska ve Fotobanka
Fotografie krajina ve Fotobanka
Portfolio České Švýcarsko (24 fotografií)
Umělecké tisky a fotografické obrazy

 

Ondřej Prosický| NaturePhoto.cz, 20.9.2010

 

Mlhavé ráno Mlhavé ráno Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Aparát: Canon EOS-1D Mark III, Objektiv: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 100 mm, stativ Gitzo, Clona: 14, Doba expozice: 1/40 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: 0 EV, Blesk: ne, Vytvořeno: 21. srpna 2010 6:08, Křížový vrch, NP České Švýcarsko, Bohemian Switzerland (Česko) 

 

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
20. 09. 2010 , kategorie: akce, novinky
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(6 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Ahoj Ondro. Super fotky, už jsem tam byl letos na podzim poprvé a vzhledem k tomu, že se to moc nepovedlo se ještě několikrát vrátím :-) S tím tak trchu souvisí moje otázka - pokud se schci věnovat krajinkám víc než doposud a chtěl bych si pořídit FF aparát, vyplatí se ještě investovat do 5D Mk I? Video pro mě není důležitý argument. Myslím že Mk I by mohl být dobrá volba, pokud nemám dost prostředků na Mk II. Díky a přeji příjemný a fotoúspěšný podzim :-)
Ahoj Ondro, musím uznat, že krajinářská fotografie Ti jde snad ještě lépe než ta ornitologická. Fakt nádherné barvy a momenty. Už se těším na další várky, které jistě tento podzim uděláš...
Krásné fotky, skládám hlubokou poklonu!
Za nimi stojí mnohem více krásných chvil v terénu, není se čemu divit že autor jezdí prožívat takové neopakovatelné chvíle znovu a znovu. Ono je to brzké vstávání do tmy a zimy nebo deště nakonec přece jen odměněno :-)
Těším se na další momenty z Vašich fotovýprav!
Roman Šlejmar
Je to úžasná oblast a vaše fotky z ČŠ mě nikdy nepřestanou bavit!
Jiri
Pochazim z tohoto kraje a velmi me tesi, ze jeho krasu dokaze ocenit i nekdo, kdo neni mistni a nadto ji umi takto uzasne zachytit a predat dale!
některé kousky jsou opravdu parádní!