Fotografie z Norska

Pozornému návštěvníkovi stránek to jistě neuniklo, ale rád bych tady udělal malé shrnutí dvou fotografických výletů na sever, nejen za arktickými ptáky.

Na ostrově Runde u břehů středního Norska jsem ve společnosti papuchalků (to především) strávil v roce 2006 a 2007 celkem dva týdny. Jedinou vadou jinak dokonalého fotografování bylo to, že to vždy hrozně rychle uteklo. Ale plánu co fotit mám mnoho, jistě se tam vrátím. Takže rekapitulace,

To nejlepší (z mého pohledu) najdete Portfolio – Norsko (18 fotografií)

Článek Papuchalk bělobradý, tučňák severu (4 fotografie)

Článek Chaluha velká, lovci fotografů (3 fotografie)

Fotografie zvířat a krajiny z Norka ve Fotobance (80 fotografií)

Příspěvek z poslední cesty na Runde

Pokud bude v zimě trochu času, dopíší článek „Runde, průvodce fotografa zvířat“, ale moc šancí si nedávám, část protivné české zimy budu opět v tropech. Papuchalk bělobradý (Fratercula artica) Papuchalk bělobradý (Fratercula artica) Atlantic Puffin, Autor: Ondřej Prosický| NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 30D, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM,Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 640 mm, stativ Gitzo 1227 LVL, Clona: 7.1, Doba expozice: 1/250 s, ISO: 125, Kompenzace expozice: -1/3, Blesk: Ano, Vytvořeno: 1. července 2007 17:21:59, Kaldekloven, ostrov Runde (Norsko)

 

Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, 7.11.2007

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
07. 11. 2007 , kategorie: akce, novinky
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(1 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

janíí
;-):-)