Výstava Křídla motýlí v Praze

Ačkoli to není můj hlavní objekt fotografického zájmu, vytvořil jsem se společností Gopas, a.s. výstavní soubor mých fotografií motýlů. Motýly fotografuji poměrně často, ale málokdy se mi k nim podaří procpat nějaký výtvarný prvek, přesto se to občas povede.

Fotografie prezentované na výstavě byly pořízené zejména v Kostarice, v Mexiku nebo i v tropickém skleníku Fatamorgana v Praze.
Výstavu najdete v prostorech počítačové Školy Gopas, v 9. patře Paláce Kodaňská v Praze (4D Center Prague).

Common Mime (Chilasa clytia)? Common Mime (Chilasa clytia)? Autor: Ondřej Prosický, Model aparátu: Canon EOS 20D, Objektiv: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, fotografováno z ruky, Ohnisková vzdálenost: 100.00 mm, Clona: 4.00, Doba expozice: 1/200 s, ISO: 400, Vyvážení expozice: -0.33, Blesk: Ne, Vytvořeno: 7. října 2005 11:14:06, , skleník Fatamorgana, Botaniká zahrada Praha - Troja (ČR)

Na výstavě je prezentováno 25 fotografií velikosti 40x60cm, které byly vyrobeny společností Gopas, a.s. na plotru od firmy Epson.

Fotografie z výstavy doprovázejí Katalog kurzů společnosti Gopas, který naleznate ke stažení zde.

Autor: Ondřej Prosický
Název výstavy: Křídla motýlí
Místo konání: 4D Center Prague, Kodaňská 46, Praha 10
Internetové stránky: Gopas, a.s.
Vernisáž: nebyla (úsporná opatření)
Doba trvání: 1.9.2007 - 31.1.2008
Otevírací doba: PO – PÁ, 8.00 - 16.00
Další informace: mapa

Doprava: Pro cestu je nejvhodnější využít MHD do stanice Kavkazská (bus) nebo Koh-i-noor (tram). Mapa se možná zobrazí zde.

Související odkazy:
Fotografie motýlů na NaturePhoto.cz
Nabídka výstav
Výstava Tropickou přírodou v Praze

Aktualita: Výstava tropickou přírodou v Praze (Pigment Galery) byla prodloužena do konce října 2007.

 

Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, 7.10.2007

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
07. 10. 2007 , kategorie: akce, výstavy
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(1 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

ahoj
:-)motýlci:-)