Výstava Tropickou přírodou v Kláštereci nad Ohří

Po krátké přestávce se moje výstava zvířat z tropů stěhuje na západ. Ve dnech 3.1.2007 až 6.3.2007 bude instalována v budově detašovaného pracoviště Správy CHKO Labské pískovce (Klášterec nad Ohří, Chomutovská 120).

Na výstavě budou prezentovány fotografie, které jsem pořídil při svých cestách za fotografováním v Kostarice. Až na výjimky se jedná o snímky z cesty v prosinci 2005. Fotografie velikosti 40x60cm byly zhotoveny v profesionální laboratoři Thalia Picta osvitem digitálních dat technologií Océ LighJet na chemicky zpracovaný fotografický papír. Snímky jsou ochráněny laminací a jsou nalepeny na desky Kappa, které byly zarámovány do matného černém rámu Nielsen.
Vernisáž výstavy proběhne ve středu 3. ledna 2007 v 19 hodin a její součástí bude projekce s přednáškou o fotografování zvířat. Pro návštěvníky je příparaveno skromné pohoštění.
Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
29. 08. 2007 , kategorie: akce, výstavy
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář