Kostarický deník 2006 - bez zavazadel

Tak máme za sebou první den intenzivního focení kostarického workshopu. Let proběhl velice pohodově, letadla na sebe dokonale navazovala. Což byla možná příčina toho, že nám do San Jose nikomu nepřilétla zavazadla. Už mě to nijak nepřekvapilo, začínám to brát jako nutné zlo.

Jelikož jsme měli stativy (a další drobné, ale nutné příslušenství) v zavazadlech, zvolil jsem pro první den alternativní program, vyjeli jsem do nedaleké ZOO Ave, abychom potrénovali.
Účastníky kostarického focení zvířat jsou Petr Pazour, Tomáš Hrubý, Bohdan Němec a Vladimír Jurek, zkušení fotografové, kteří rychle přivykli focení pod rozpáleným sluncem.
Počasí nám tu zatím předvádí doznívající (doufám) období dešťů, ráno je jasno, aby se během dne postupně zakabonilo a odpoledních hodinách se strhnul liják. Snad to brzo přejde.
Asi největším zážitkem pro mě dnes bylo focení volně žijícího momota (Momotus Momota) a kolibříka (Amazilia tzacatl). v ZOO jsem nejvíce času strávil s tukanem (Ramphastos swainsonii), kterého můj archiv postrádal. U jezírka jsem pak dlouhé minuty fotografoval kachnu (Dendrocygna autumnalis).
Dobrá zpráva je, že batohy dnes večer konečně z Caracasu přilétly, zítra můžeme na do hor na koliříky.

Husička podzimní (Dendrocygna autumnalis) Husička podzimní (Dendrocygna autumnalis) Husička podzimní (Dendrocygna autumnalis), Black-bellied Whistling-duck, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 400.00 mm, stativ Gitzo 1227, Clona: 5.6, Doba expozice: 1/125 s, ISO: 250, Kompenzace expozice: -1/3, Blesk: Ano (externí Sigma EF-500 DG Super, -2/3 EV, Better Beamer), Vytvořeno: 9. prosince 2006 20:30:01, La Garita (Kostarika)

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
29. 08. 2007 , kategorie: cesty, deníky
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář