Kostarický deník 2006 - Dominical

Dominical je malá vesnička na pobřeží Tichého oceánu, kde dávají leguáni a supy dobrou noc. Pobřeží je zde vyhledáváno zejména pro své vlny, lokalita je rájem surfařů. V podstatě se jedná o silnici, okolo které je několik stavení, většinou hostalů.

Rybák královský (Sterna maxima) Rybák královský (Sterna maxima) Rybák královský (Sterna maxima), Royal Tern, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 20D, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM + TC Kenko 1,5x, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 960 mm, objektiv opřen o šutr, Clona: 7.1, Doba expozice: 1/250 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: -1 EV, Blesk: Ano (externí Sigma EF-500 DG Super, -1 EV, Better Beamer), Vytvořeno: 12. prosince 2006 14:12, delta řeky Baru, Dominical (Kostarika) My jsme však přijeli kvůli deltě řeky Rio Baru, která láká mnoho druhů ptáků, tzn. máme tu skvělé podmínky na fotografování. Nejsou to však jen zvířátka, jak se můžete přesvědčit u Petra, pěkně se tu vyřádí i krajinář. Mořské pobřeží, zejména za časného rána, nabízí mnoho témat ke zpracování. Já jsem tu zůstal věrný tomu, k čemu mám nejblíže, fotografování zvířat. U břehu řeky Baru jsem konečně vyfotil baziliška a nejvíce času jsem strávil fotografováním několika bahňáků a ibisu bílých. Odpoledne jsem se na pobřeží nechal unést focením rybáků tak, že jsem ani nezpozoroval, že můj v povzdálí odložený batoh zaplavuje přílivová vlna, na což mě upozornil až okolo procházející rybář. Batoh Lowepro ovšem potvrdil svoje kvality, vše zůstalo suché.

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
29. 08. 2007 , kategorie: cesty, deníky
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář