Kostarický deník 2006 - ManuelAntonio

Opět se potvrdilo, jak je těžké v Kostarice předpovídat počasí a nemožné podle něho plánovat fotografování. Nějaké postřehy už mám, ale to, že bude celé dopoledne v Manuel Antonio lít, to jsem teda nepředpokládal.

Do NP Manuel Antonio jsem kluky vzal především kvůli fotografování savců a naštěstí jsme našli vše, malpa, kotul, vřešťan, lenochod, aguti, nosál, mýval, i když musím přiznat, že ne vše bylo v ideálních podmínkách pro fotografování. V pozdním odpoledni jsme si pak procvičovali fotografování letovek pelikánů na skalnatém pobřeží.
Jsme tu sedmý den a musím přiznat, že už na mě jde únava, navíc mě focení savců tolik nebaví, proto jsem většinu dne věnoval fotografování pobřeží a vln rozrážející se o skaliska. Ze včerejška v Manuel Antonio jsem měl většinu savců, proto jsem teleobjektiv nasadil až odpoledne, kdy jsem u pláže na stromě objevil orlovce říčního s čerstvou rybou. Nálada v týmu se zdá dobrá, zítra pokračujeme přes NP Carara do rezervace Monteverde.
Momentální stav fototechniky: ztracená očnice fotoaparátu, nefunkční blesk Sigma a spousta písku na objektivech, vše ostatní zatím plní to, co má. Největší radost mi dělá mininotebook Sony Vaio, je to dokonalý společník pro cesty.
Volavka bělostná (Egretta thula) Volavka bělostná (Egretta thula) Volavka bělostná (Egretta thula), Snowy Egret, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 400.00 mm, stativ Gitzo 1227, Clona: 5.6, Doba expozice: 1/1250 s, ISO: 160, Kompenzace expozice: -1/3 EV, Blesk: ne, Vytvořeno: 13. prosince 2006 6:46:32, pobřeží Pacifiku v Dominical (Kostarika)
Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
29. 08. 2007 , kategorie: cesty, deníky
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář