Kostarický deník 2006 - NP Carara

Tak jsme se přesunuli do hor mlžného lesa v rezervaci Monteverde, kde nás přivítalo na lokalitu nezvykle slunečné počasí. Ještě předtím, jsme se během dopoledne bahnili ve stezkách Národního parku Carara.

Když si představím co vše může být ve stojatých vodách, do kterých jsme vkládali svoje nohy, ani nedomýšlet. Ale pro účastníky workshopu to bude skvělá průprava pro fotografování ptáků v bažinách rezervace Cano Negro.
Jak už jsem zmínil minule, po nehodě s bleskem jsem okleštěn o svojí nenahraditelnou pomůcku, bez které nejsem schopen v tropech fotografovat. Až při absenci dané věci, člověk správně ocení její důležitost. Místo fotografování kolibříků jsem dnes odpoledne jen klukům hlídal fotobatohy a udělil pár instrukcí jak udělat lepší snímky. Ostatně, není důležité abych tu já něco poutavého vyfotil, ale aby kluci z Kostariky odlétali s pocitem, že tu vyfotografovali to, co si vysnily.

Orlovec říční (Pandion haliaetus) Orlovec říční (Pandion haliaetus) Orlovec říční (Pandion haliaetus), Osprey, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Fotoaparát: Canon EOS 20D, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM + TC Canon 2x + TC Canon 1,4x, Přepočtená ohnisková vzdálenost: 1792mm, ostřeno manuálně, Čas: 1/100 s, Clona: 11, ISO: 400, Kompenzace expozice: 0 EV, Vytvořeno: 15. prosince 2006 16:11, Playa Espadilla, NP Manuel Antonio (Kostarika)

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
29. 08. 2007 , kategorie: cesty, deníky
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář