Toskánsko, fotografie krajiny

Jak jistě pravidelný návštěvník stránek postřehl, vydal jsem se s kolegy na začátku května do italského Toskánska fotografovat jarní krajinu. Během několika nocí jsem nyní fotografie prošel a to, z mého pohledu atraktivní, jsem se rozhodl prezentovat. Připravil jsem portfolio 27 fotografií, ke kterým možná časem ještě něco přibude.

Fotografování krajiny není mojí hlavní doménou, tou bude vždy živá příroda, ale práce s kompozicí a světlem mě baví i v případě krajinných motivů. V Toskánsku to bylo tolik fotograficky přitažlivé, že vše co jsem si v hlavě vymyslel, se ani vyfotit nestihlo. Během čtyřech dní jsme fotografovali od rozednění do setmění a často se zapomínalo i na jídlo. Fotografií vzniklo bezpočet, o to však bylo nyní obtížnější vybrat to nejlepší.

Do mého výběru se dostalo několik rádoby uměleckých pohledů, stejně jako kýče toho nejhrubšího zrna. Osobně si myslím, že se to krásně doplňuje a jako celek je to atraktivní. Ale dost sebechvály, nejdůležitější je to, jak se to bude líbit vám.

Toskánsko 0912 Toskánsko 0912 Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS-1D Mark III, Objektiv: Canon EF 200mm f/2.8 L USM + PL filtr Hoya, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 260 mm, stativ Gitzo 3540 LS + RSS BH-55, Clona: 14, Doba expozice: 1/125 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: +2/3, Blesk: Ne, Vytvořeno: 3. května 2008 6:58:12, San Quírico d´Orcia, Toskánsko (Itálie)
Fotografie krajiny italského Toskánska – Portfolio Toskánsko


Prodej uměleckých tisků a fotografických obrazů

Technická kvalita a výtvarné zpracování fotografie je u mě velmi důležitá, proto již některé mé velkoformátové fotografie zdobí interiéry několika firem i soukromých osob.

Fotografie nechávám zpracovat laboratoří Thalia Picta, která je pro zhotovení fotografií to nejlepší co lze v Čechách pořídit. Fotografie vznikají osvitem digitálních dat technologií Océ LighJet na chemicky zpracovaný fotografický papír. Snímky jsou ochráněny laminací a jsou nalepeny na desky Kapa, zarámované do matného černém rámu Nielsen.

V případě zájmu lze zhotovit fotografie velikosti až 1 metr a dle konkrétního použití i větší.
Celková kalkulace se odvíjí podle přesného rozměru, použité laminace (mat, lesk), podlepu (tloušťka materiálu Kapa) a typu rámu Nielsen (barevné provedení). V případě zájmu obratem zpracuji nabídku. Dodací doba obrazu je obvykle do 5 - 7 pracovních dní.

Typové kalkulace ceny fotografických obrazů:
Formát fotografie 40x60cm (lesk), podlep Kappa 5 mm, matná laminace, černý matný hliníkový rám Nielsen, poštovné (ČR) - 4000,- Kč
Formát fotografie 100x66cm (lesk), podlep Kappa 5 mm, matná laminace, černý matný hliníkový rám Nielsen, poštovné (ČR) - 7000,- Kč


Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, 5.5.2008

Toskánsko 1091 Toskánsko 1091 Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS-1D Mark III, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 520 mm, stativ Gitzo 3540 LS + RSS BH-55, Clona: 14, Doba expozice: 1/10 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: 0, Blesk: Ne, Vytvořeno: 4. května 2008 6:25:22, San Quírico d´Orcia, Toskánsko (Itálie)

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
31. 05. 2008 , kategorie: cesty, evropa
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(6 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Sephyrka
Musim rict ze tohle sou nejhezci fotky co sem kdy videla. Ta hra se svetlem...proste uzasne..jsou dokonale ;) jen tak dal
Martin Gross
Krásne, naozaj oku lahodiace...
smidke
Neumim si ani predstavit ze vasi prioritou by byla
krajina,fotky excelentni,takhle koukam:nuts::-)
cvrk: Není, chtělo to jít
cca 20 výškových metrů níž (z kopce kde jsem stál), ale tam to nešlo. Ty
kopečky v pozadí by se přiblížily k té siluetě a nebylo by tam tak
hluché místo.
Druhý problém je to, že málokdo tu fotku přijme, je
taková vyloženě prvoplánovitě líbivá :-)
cvrk
912 je světové
foto, lepší odtud těžko uděláš ;-)
Pavel Šťastný
Krásná hra se světlem ;-),
podle mího nejlepší fotka je 18. (z portfolia) hned bych si jí klidně
někam pověsil ;-)... Určitě studování google earth stálo za to
;-)

moc pěkný úlovky