Kostarický deník 2006 - Cano Negro

Příroda opět ukázala, že má navrch a dokáže nepředvídatelně zamotat fotografovy plány. V mokřadech rezervace Cano Negro bylo oproti loňsku o téměř jeden metr více vody. Tzn. plán brodění při fotografování po kotníky ve vodě a bahně selhal, vody bylo příliš, míst pro volné potulování za ptáky po rezervaci bylo málo.

Velice příjemným překvapením byl seňor Antonio Sequiera, který si mě z loňska pamatoval a co je nejdůležitější, nezapomněl svoje nabyté zkušenosti jak správně po rezervaci na lodi vozit fotografa ptáků. Focení je sním příjemné. Už ví, jaká je správná vzdálenost pro ohnisko 400 mm, v kterou chvíli správně vypnout motor, jak správně najíždět k fotografovanému objektu po slunci. Dokonce si vzpomněl, které druhy jsou v mém fotografickém zájmu a ty téměř bezchybně vyhledával. I když třeba kajmany našel až druhý den.
Fotil bylo opravdu co, ledňáčci, pět druhů volavek, pisily, anhingy, kormoráni, leguáni, bazilišci, želvy a na další jsem zapomněl. V blízkosti našeho bydlení mě nejvíce zaujalo pozorování dvou druhů trogonů a noční fotografování lovu lelka při návratu z hospody.
Nejpříjemněji jsem se však cítil po tom, co jsem viděl, jak jsou účastníci workshopu nadšeni z fotografování na lodi se seňorem Antoniem.

Anhinga americká (Anhinga anhinga) Anhinga americká (Anhinga anhinga) Anhinga americká (Anhinga anhinga), Anhinga, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 20D, Objektiv: Canon EF 400mm f/5.6 L USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 640.00 mm, fotografováno z lodi, Clona: 6.3, Doba expozice: 1/500 s, ISO: 400, Režim měření expozice: Průměr, Kompenzace expozice: +2/3 EV, Blesk: ne, Vytvořeno: 20. prosince 2006 9:17:52, Rio Frío, RNVS Cano Negro (Kostarika)

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
29. 08. 2007 , kategorie: cesty, svět
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář