České Švýcarsko, mlhavá rána

To co jsem v Českém Švýcarsku nestihl minulý víkend, jsem si bohatě vynahradil během uplynulých třech dní. Podmínky byly téměř ideální, proto jsem každé ráno běhal po kopcích a lovil první paprsky. V poslední době bývá na známějších vyhlídkách i během chladného svítání narváno, avšak stále jsou místa, kde je klid. Nemá smysl nic psát, třeba někdy příště, myslím, že tentokrát postačí fotografie.

Související články
NP České Švýcarsko, příprava na podzim
NP České Švýcarsko, ledové království
Saské Švýcarsko, bivak na vyhlídce
Šumava s ranní mlhou
Fotografie z Českého Švýcarska ve Fotobanka


Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, 28.9.2009

 

Mlhavé ráno Mlhavé ráno 09-2009-9173, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 200mm f/2.8 L USM + PL filtr Hoya, stativ Gitzo, Clona: 13, Doba expozice: 1/15 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: +1/3, Blesk: Ne, Vytvořeno: 27. září 2009 7:18:54, NP České Švýcarsko (Česko)  Mlhavé ráno Mlhavé ráno 09-2009-9171, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 85mm f/1.8 USM, stativ Gitzo, Clona: 13, Doba expozice: 1/8 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: +1/3, Blesk: Ne, Vytvořeno: 27. září 2009 7:11:28, NP České Švýcarsko (Česko) Mlhavé ráno Mlhavé ráno 09-2009-9175, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 500mm f/4 L IS USM + PL filtr Canon, stativ Gitzo, Clona: 13, Doba expozice: 1/30 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: +1/3, Blesk: Ne, Vytvořeno: 27. září 2009 7:26:49, NP České Švýcarsko (Česko) Mlhavé ráno Mlhavé ráno 09-2009-9254, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 85mm f/1.8 USM, stativ Gitzo, Clona: 14, Doba expozice: 1/13 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: -2, Blesk: Ne, Vytvořeno: 28. září 2009 7:27:53, NP České Švýcarsko (Česko) Mlhavé ráno Mlhavé ráno 09-2009-9097, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 500mm f/4 L IS USM, stativ Gitzo, Clona: 10, Doba expozice: 1/4 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: -2, Blesk: Ne, Vytvořeno: 26. září 2009 6:40:02, NP České Švýcarsko (Česko)

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
28. 09. 2009 , kategorie: příroda, krajina
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(20 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše fotky jsme objevila nedávno, jednoduchost a krása,hlavně orchideje jsou unikátní a výpravy za nimi, klsdně hodnotím i uvedení fotoveličin, amaterum pomohou, díky
Honza
no nádhera...
máš skvěllé fotky si borec .Jen tak dál .Jsem znalec přírody a všem fandím
Jirka Slama
Parada Ondro!!! Klobouk dolu - opravdu me tesi, ze vzdy dokazes najit neco noveho, neotreleho, je to moc prijemna zmena oproti tem ted uz snad tisicum stejnych fotek z Mariiny vyhlidky... Radost pohledet!
Hanka Vacková
Nádherné mlhovky, přímo obrazy, pěkné pokoukání.
stugent
Moc pěkné! Je zajímavé sledovat ty časy, musel jsi komponovat hodně naspeedovaně!
Foto z Vysoké Lípy jsou úžasné, taky se tam podívám, to nemá chybu, paráda. Zdeněk
Evžen
Čus Ondro.
Koukám, že j sis to o víkendu pořádně užil.
To je fajn a fotky samozřejmě taky.
Zdravím, nádherné snímky, vidieť že počasie prialo. Boli použité aj prechodové ND filtre?
Bainar
Výborné a konečně originální a neokoukané.
Škoda slov, paráda mistře !
Honza
paráda Ondro!
První tři fotky jsou z Vysoké Lípy, další z Křížového vrchu a Mariiny vyhlídky. Další fotky z víkendu nechám uležet a zpracuji později. Tohle jsem narychlo vysypal z karty. Navíc, optimisticky věřím, že v říjnu budu mít štěstí na něco barevnějšího! Poslední tři roky mi počasí přálo hlavně v září. Ale České Švýcarsko je úžasné, lze tam fotit za každého počasí a v každém ročním období, jen je potřeba přemýšlet a chodit na správná místa. Díky všem za zastavení, O.
Pavel Šťastný
Ta poslední je jak z pohádky: "Za sedmero horami"... :D moc hezký ;-)
Daniel Černý
Souhlasím s ostatními, všechny fotky jsou opravdu pěkné. Nejvíce se mi asi líbí první a třetí. Můžu se zeptat odkud je fotka číslo tři focena?
zdenek
opravdu paradni fotecky ta druha je pro me nej...
Karel Pagačík
Ondro moc pěkné fotky i takhle narychlo :)
nejvíc se mi líbí ta druhá
září sice není tak barevné, ale vzdušné podmínky lepší jak v říjnu, toto už je několikátý rok co si přivezl nej fotky odtud zářijové, ale třeba nás říjen příjemně překvapí
jak říkáš chodit tomu štěstí co nejvíc naproti
Petr Bambousek
No, tak to je teda lahůdka!
Tak teda klobouk dolů pane...
Michal | PhotoNature.cz
Čau Ondro, ta první je exclusive, je z větrného? Narváno tam opravdu bylo, však víš. Měj se, Michal.