V království českých orchidejí

Klasika, zažil jsem to již mnohokrát. Na ráno mám naplánovaný fotografický výlet, ale probouzí mě intenzivní déšť, který tluče do parapetu okna. Co teď, vyprdnout se na to a celý den zase hnít u počítače, nebo vyjet na 50 km vzdálenou lokalitu a doufat, že se počasí vyčasí?

Je to risk, ale volím druhou variantu. Usedám do auta a stále za deště vyrážím do přírodní rezervace Slatinná louka, je květen, ideální čas na fotografování rozkvetlých českých orchidejí. Trochu s obavami parkuji na kraji lesa, stále za deště, pokládám sedadlo auta do polohy postele a čekám, až bude déšť méně intenzivní. Ani pořádně neusnu a už mě z auta vyhánějí první sluneční paprsky. Za pár minut jsem na louce v království orchidejí, realita předčila moje očekávání. Fotografické eldorádo, orchideje jsou všude. Fotografováním čtyřech druhů strávím asi dvě hodiny a než doběhnu k autu, opět vytrvale prší. Usedám do auta s pocitem, že ten fotovýlet skutečně stál za to a s poučením pro příště, že je lepší vyjet, než doma sedět.
Abych nezapomněl, veřejně chci poděkovat Petrovi Bambouskovi (www.orchidej.com, jak příznačné) za skvělý typ na focení.

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
29. 08. 2007 , kategorie: příroda, orchideje
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář