VIDEO – fotografická idylka u kolibříků

Jak jsem před pár dny někomu slíbil, vydoloval jsem dvě videa, ze kterých je patrné, že ne vždy je fotografování kolibříků v tropech náročné. Po několika dnech běhání horským lesem, ladění sofistikovaného uspořádání fotografické techniky a barevné vegetace pro kolibříky v místě bydlení, je konečně čas zasednou a čekat na zajímavý moment nebo atraktivní druh.

Na krátkém videu, které pořídil kamarád Petr Pazour, je dobře vidět, že fotografování kolibříků není vždy náročné a ne vždy fotografa v tropickém horském lese zkrápí studený déšť. Místo ztuhlých nohou od stání na jednom místě pak mám přesezený zadek a záda otlačená od židle. To si pak na chvilku vezmu objektiv do ruky a na krátko vyrazím na procházku k tukanům do lesa.
Slibuji, že se příště před natáčením učešu!

Get Flash to see this player.A ještě jedno videjko, které jsem natočil v ekvádorské oblasti Mindo já. Určitě potěší každého milovníka kolibříků. Je zde zobrazené pítko pro kolibříky naplněné cukrovou vodou, což je tropická obdoba slunečnicí nacpaných krmítek v Česku. Záběr je unikátní zejména počtem druhů, které se u krmítka během krátké chvíle vystřídají. Jmenovitě to jsou:
Kolibřík modrolící (Colibri coruscans)
Kolibřík rezavoocasý (Amazilia tzacatl)
Kolibřík andský (Amazilia franciae)
Sylfa vlajková (Ocreatus underwoodii)
Kolibřík hnědobřichý (Heliodoxa rubinoides)
Inka hnědý (Coeligena wilsoni)
Kolibřík žlutavý (Boissonneaua flavescens)
Koukněte zejména na rychlé nálety sylfy vlajkové, o které jsem psal předevčírem.

Get Flash to see this player.


Související odkazy
Portfolio Kolibříci
Fotografie kolibříků ve Fotobanka
Sylfa vlajková, v huňatých bačkůrkách
Kolibřík mečozobec (Ensifera ensifera)
Ekvádorská listová kudlanka
Sojka tyrkysová (Cyanolyca turcosa), ukřičené ráno
Fotograf kolibříků botanikem v tropech
Za kolibříky do Ekvádoru
Kolibřík, létající drahokam
Fotografování kolibříků v tropickém lese
Kolibřík na hnízdě, trochu jinak
Kolibřík, divadlo na dešti

 

Ondřej Prosický| NaturePhoto.cz, 19.11.2010

 

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
19. 11. 2010 , kategorie: příroda, ptáci
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(5 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Včera 21.8.2013 asi v 18 hod.jsem spatřil na Surfinii v zavěsné nádobě Kolibříka,neměl jsem čím ho zdokumentova .Jako světka jsem zavolal manželku a byli jsme paf.Vůbec jsme netušili ,že se zde vyskytují.Zvláště když bydlíme na severu moravy,v Městě Albrechticích.Pišu jen tak abych se poděli s dojmy.
Hezký den.
It should be not easy to finish nice thesis summary referring to this post by your own! My own advice is to detect the professional <a href="http://www.primethesis.com">dissertation writing</a> services or you can to buy your dissertation in <a href="http://www.primethesis.com">thesis</a> writing services.
Jiří Plekanec
Tak to je fakt pohoda pri foceni! A uces je fajn.Myslim ,ze kolibrici jeste takovyho kakadua nevideli:)) zdar Jirka
Radku, vždyť tobě už se také ti kolibříci blíží, to už vydržíš!
Radek Demjan
Krasne super... a bohuzel i trochu provokativni a demotivujici zaroven :(