Medvěd lední, fotografie v Portfolio

Možná dříve než kdykoli předtím, ale galerie na téma medvěd lední v Arktidě je zveřejněná. To, co mě nějakým způsobem zaujalo jsem zpracoval, probral a zmenšil k prezentaci na web. Má to jen jednu vadu, publikovaných fotografií je jednoznačně více než obvykle. To jsem si říkal, že udělám výběr, bohužel se mi to nedařilo jako obvykle. Pořád mám ale snahu, že to za pár měsíců proberu na polovinu. I podle statistik Google Analytics, kolikrát byly fotografie zobrazené.


Asi to bude opět znít jako klišé, ale prioritní pohnutkou proč se za medvědy ledními vydat rozhodně nebylo to, abych měl co prodávat. Jen jsem cítil, že za pár let se budou hledat trochu obtížněji a můj sen pozorovat je ve volné přírodě se už nikdy ve skutečnost nezhmotní.
Protože mi vždy byla bližší příroda jako taková, než její fotografování, snažil jsem téma zpracovat tak, aby bylo co nejpestřejší, pro čas, kdy už to k medvědům tak snadné nebude a tuhle překrásnou šelmu bude obtížné potkat v přirozených podmínkách.
Oproti zuřivým ekologům nemám příliš strach, že by si medvědi lední s oteplováním neporadili (stejně jako v poslední stovce tisíc let několikrát), ale jistota je jistota.

Snad někomu udělají radost medvědi lední i ve větším množství, přeji vám příjemné chladivé pokoukání.


 

 

Souvisejí odkazy

Fotogalerie - Portfolio Medvěd lední
Alkoun tlustozobý, kolonie v Alkefjellet (Norsko)
Vyprávění ze Špicberského zápisníčku (Norsko)
Špicberky, na poslední chvíli za medvědy ledními (Norsko)
Polární záře na mrazivém Islandu (Island)

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
23. 09. 2013 , kategorie: příroda, savci
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(7 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Olda
Nádhera Ondro, pěkně se ti dařilo. Přeju ti, aby to řádně ocenily lidé i jinde, tvé úsilí je až nelidské. Ahoj
Jiří Plekanec
Je to skutečně podívaná!
Michal Petro
Ondrej, nádherné fotky, nemáš talent iba na kolibríky a divoké prasiatka :-)
Ahoj Ondro, nádherný fotky a jistě i zážitky
Karel
No co dodat. parádní obrázky a jistě luxusní zážitky, fakt povedené
Skutocne luxusne zabery. Radost pozerat.
Michal Mašík
Je to nádhera. Moc hezké pokoukání.