Výstava Tropickou přírodou, Kroměříž

Po pár měsících, kdy jsem fotografické obrazy podrobil nutnému restaurování, můžou opět do světa. Po dvou letech se výstava Tropickou přírodou vrací na Moravu, tentokrát na tu střední, do Kroměříže. Zahájení výstavy je spojeno s vernisáží, rád bych ty, co to nemají daleko, pozval. Určitě si najdu chvilku s každým, kdo bude mít zájem, popovídat.

Na výstavě je prezentováno 34 fotografií, které jsem pořídil při svých cestách za fotografováním zvířat v tropech Střední Ameriky v minulých letech. Fotografie velikosti 40x60cm byly zhotoveny v profesionální laboratoři Thalia Picta osvitem digitálních dat technologií Océ LightJet na chemicky zpracovaný fotografický papír. Snímky jsou ochráněny laminací a jsou nalepeny na desky Kappa (5mm), které byly zarámovány do matného černém rámu Nielsen.

Autor:
Ondřej Prosický
Název výstavy: Tropickou přírodou, aneb obrazy ze světa zvířat
Místo konání: Tovačovského 2828, Dům kultury Kroměříž
Vernisáž: 14. června 2011, 17:30 hod.
Doba trvání: 14. června - 31. července 2011
Otevírací doba: Po - Pá 8:00 - 22:00, So - Ne 17:00 - 22:00
Další informace: mapa

Vzhledem k tomu, že raději trávím volný čas fotografováním než hledáním volných výstavních prostor, budu rád, když se mi v případě zájmu o výstavu ozvete.

Jelikož mi na prezentování opravdu velkých fotografií nezbývají finanční prostředky, budu rád za každého sponzora, jehož příspěvek mi umožní vystavovat fotografie velikosti alespoň 1 metr. Třeba pro uvažovanou výstavu o životě kolibříků.


Související odkazy
Realizované výstavy, nabídka výstav
Fotografická dokumentace výstavy (Auto Base, Praha)

 

Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, 1.6.2011

 

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
04. 06. 2011 , kategorie: akce, výstavy
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(2 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Ahoj Ondro, jsem moc rád, že jsem se na vernisáži dostavil. Stálo to rozhodně za to!
Tak to je výzva! Že bych zajel? Konečně Praha přijela na Moravu :O)