Výstava Tropickou přírodou v Praze

Po Dobřichovicích a Klášterci nad Ohří se výstava Tropickou přírodou aneb obrazy ze světa zvířat vrací opět do Prahy a to poměrně blízko k centru. Takže už se nikdo z pražáků nemusí vymlouvat, že to má daleko.

Výstavu najdete v prostorech galerie a restaurace PIGMENT, nedaleko nám. I.P.Pavlova v Praze. Prostory stísněné, ale výstava visí. Zavěšování obrazů do výšky až třech metrů bylo problematické. Proto pokud budete mít pocit, že jsou obrazy křivě, klidně je srovnejte.

Na výstavě je prezentováno 35 fotografií, které jsem pořídil při svých cestách za fotografováním zvířat v tropech střední Ameriky. Až na výjimky se jedná o snímky z cesty v prosinci 2005. Fotografie velikosti 40x60cm byly zhotoveny v profesionální laboratoři Thalia Picta osvitem digitálních dat technologií Océ LightJet na chemicky zpracovaný fotografický papír. Snímky jsou ochráněny laminací a jsou nalepeny na desky Kappa (5mm), které byly zarámovány do matného černém rámu Nielsen.

Autor: Ondřej Prosický
Název výstavy: Tropickou přírodou, aneb obrazy ze světa zvířat
Místo konání: Pigment Gallery Praha, Mikovcova 5, Praha 2
Internetové stránky: PIGMENT gallery, caffe, bar
Vernisáž: nebude (úsporná opatření)
Doba trvání: 3.9.2007 - 2.10.2007 (prodlouženo do konce října)
Otevírací doba: PO - SO, 16.00 - 24.00
Další informace: mapa

 

Doprava: Pro cestu je nejvhodnější využít MHD do stanice I.P.Pavlova (bus, tram) a pak přibližně 100 metrů pěšky. Mapa se možná zobrazí zde.

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
02. 09. 2007 , kategorie: akce, výstavy
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář