Nákup fototechniky v USA (objednání v B&H Photo)

Pravděpodobně každý, kdo to myslí s fotografováním alespoň trochu vážně, vystřídal několik fotoaparátů, obměnil několik objektivů nebo nahradil již malou nedostačující brašnu novou, větší. O tom, že je fotografování nákladný koníček nikdo nepochybuje, proto mnoho z nás fotoamatérů často přemýšlí nad tím, jak při nákupu nového kvalitnějšího vybavení co nejvíce ušetřit.

Upozorňuji, že tento článek byl publikovám v roce 2007, spousta věcí zde popsaných už neplatí. Podstatnější je to, že už se nákup fotograsfické techniky v USA nevyplatí, objektivy se výrazně zdražily, dolar už není za 14 Kč, apd...

Pravděpodobně každý, kdo to myslí s fotografováním alespoň trochu vážně, vystřídal několik fotoaparátů, obměnil několik objektivů nebo nahradil již malou nedostačující brašnu novou, větší. O tom, že je fotografování nákladný koníček nikdo nepochybuje, proto mnoho z nás fotoamatérů často přemýšlí nad tím, jak při nákupu nového kvalitnějšího vybavení co nejvíce ušetřit. Jednou variantou je nákup techniky použité, tou druhou, překvapivě značně bezpečnější, je pořízení nové fototechniky v zahraniční. Tam jsou naprosto nepochopitelně fotoaparáty, ale především objektivy, levnější. Nejvýraznější je to případě nákupu v USA, ušetřit můžete čtvrtinu až polovinu pečlivě naspořených financí. Objednání objektivu pomocí internetu z pohodlí domova a netrpělivé čekání na přílet zboží do ČR nemusí být pro každého, přesto alternativu nákupu za oceánem v následujícím článku přiblížím.

Ilustrační foto č. 1 Ilustrační foto č. 1 Krabice s objektivyProč nekupovat v ČR
Není to pouze touha po ušetřených korunách, důvodů proč si pořídit třeba nový objektiv za hranicemi ČR může být více. Někteří z vás se s tím jistě setkali, ačkoli většina kamenných i internetových obchodů má v cenících téměř všechno zboží souvisejí s fotografováním, jeho dostupnost v případě zájmu často patří do kategorie sci-fi. Po objednání čekáte několik týdnu (ojedinělý není ani více než měsíc), než si můžete svou novou hračku přijít vyzvednout. O možnosti, vyzkoušet si před pořízením z několika kusů téhož objektivu můžete, až pár výjimek, jen snít.

Někdy se může dokonce stát, že si při studiu fotografických fór zamilujete fotopříslušenství, které se do ČR vůbec nevozí, o tom že to nemusejí být pouze drobnosti jsem se přesvědčil při pořizování objektivu Canon EF 400mm f/5.6 L USM, ačkoli jej v ceníku často naleznete, byl jsem nucen pořídit si jej v USA. Mám podezření, že se do Evropy už nevozí.

Bezpochyby hlavním důvodem koupě objektivu v zahraničí bude ušetřit nějakou tu korunu. I u našich bohatších německých sousedů je fotografická technika levnější, ale to je nic proti tomu, kolik stojí například v New Yorku. Je naprosto nepochopitelné, kolik chce značka Canon za svoje výrobky v USA a kolik jim ze svých úspor dáváme tady. Není problém se podívat na stránky www.bhphotovideo.com a www.fotoskoda.cz a udělat si rychle představu. Ceny a kurz dolaru se navíc neustále mění.

Tady je na místě objektivně napsat, že objednávat fototechniku pomocí internetu v USA se vyplatí pouze v případě, pokud nakupujete draží zboží (tzn. s cenou větší než 10 tis. korun). Z prostého důvodu, zaslání (poštovné) něco stojí a tuto částku je nutné připočíst. Nejvhodnější je nakupovat s rozmyslem, nejlépe několik věcí najednou, aby se poštovné vyplatilo.

Výběr zboží na internetu
Není dobrý nápad pídit se na internetu po absolutně nejlevnější ceně, spíš obezřetně vybírat s prověřenějších obchodů, ze zkušeností kolegů fotografů na fórech. Převážná většina těch ověřených má i kamenný obchod a budete příjemně překvapeni, že nakupování je bezproblémovější než u prodejců v Praze. I na internetu však lze narazit na podvodníky, kteří inzerují sice nejnižší cenu, ale často například k fotoaparátu nedostanete příslušenství. Prodejce je možné prolustrovat na www.resellerratings.com, kde lze nalézt zkušenosti nakupujíc s internetovými obchody. Dlouhodobě nejlepší nakupování je na www.adorama.com, nebo ještě lépe na www.bhphotovideo.com, který bez problému zasílá do ČR. Jejich ceny nejsou nejnižší, ale v jejich případě se nemusíte obávat žádných problémů.

Pokud máte již o svém zboží jasnou představu a vybrali jste si vyhovující obchod, nezbývá, než důkladně zvážit jakým způsobem zaplatíte a jak novou techniku dostanete do Česka. Možnosti jsou dvě. První je nákup při cestě do USA, ať už osobně nebo vašich příbuzných (známých) a možností druhou je objednání po internetu a zaslání přes Atlantik. Té druhé variantě se budu věnovat více.

Pokud máte i v tomto jasno a jde vám opravdu o každou ušetřenou korunu, ani s nákupem nespěcháte, je vhodné sledovat vývoj kurzu dolaru. Aniž bych byl burzovní makléř, vždy jsem objednával v období, kdy byla americká měna o pár korun levnější. Vývoj kurzu můžete sledovat na stránkách České národní banky.

Objednání zboží
Před objednáním je samozřejmě nutné mít na bankovním učtu potřebný obnos, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že poprvé je vhodná i náležitá dávka odvahy. Ne každý s klidem zadá číslo své karty do patřičné kolonky, na pro většinu operací veřejném internetu. Pro platbu při nákupu přes internet jsou použitelné pouze embossované karty, důležité je i zjistit si limit pro nákup, pokud nestačí, lze jej za poplatek zvýšit (třeba jen na krátkou dobu).

Pak už můžeme v pohodlí domova zasednou k internetu a začít nakupovat. Jako příklad uvedu www.bhphotovideo.com, se kterým mám zkušenosti a rozhodně nejsem v Česku jediný. Po naplnění košíku v internetovém obchodě se dostanete do pokladny a zde podobnost s Českem končí. Ne každý americký obchod do střední Evropy zasílá, v případě B&Hphotovideo to však není problém. Po vypsání čísla karty, může opatrného nakupujícího odradit pouze jedna věc. Pro kontrolu, že jste opravdu majitelem učtu, ke kterému vlastníte kartu se provádí tzv. verifikace karty. Je nutné poslat faxem (nebo e-mailem) okopírovanou (naskenovanou) přední a zadní stranu karty. Pro lepší pocit můžete zamáznout podpis, případně další znaky, nechal jsem tam jen jméno a neměl jsem s tím problém. Kromě této „drobnosti“ se nakupování výrazněji neliší od českého internetu. Při objednávání si můžete vybrat ze způsobu dopravy, asi každý zvolí tu nejlevnější (UPS). Když jsem kupoval pouze teleobjektiv, bylo to 78 USD, v případě téměř 7 kilogramů vážící zásilky jsem platil 126 USD.

Ilustrační foto č. 2 Ilustrační foto č. 2 Konkrétní nákup, tohle vše přišlo v jedné krabici z USAPo odklepnutí tlačítka Enter na klávesnici to máte za sebou a objednávka se začne vyřizovat. Ihned vám e-mailem přijde vyrozumění o provedené objednávce a do půl dne zmizí peníze na fototechniku z vašeho účtu. A to vždy podle aktuálního kurzu, střední hodnoty mezi nákupem a prodejem. Pak už nervózně čekáte, ne však dlouho.

Příchod zboží do Česka
Když je zboží vyexpedováno, velké obchody mají všechno běžné zboží na skladě, ihned dostanete zprávu že se váš objednaný „miláček“ vydal na cestu. Například B&H Photovideo v New Yorku má několikapatrovou budovu plnou fototechniky. Představte si pražský obchodní dům Kotva plný objektivů, stativů, brašen a dalšího vybavení. Znám pár lidí, kteří obchod navštívili a tvrdili, že byly na pokraji šílenství, prý tam v regálech mají opravdu vše.

Trvá pouze těžko uvěřitelných pět až sedm dní, než se krabice se zbožím objeví na vyclívací poště například v Praze. O této skutečnosti se dozvíte buď postfaxem nebo telefonicky na číslo uvedené při objednávce. Při příjmu zboží je nutné zaplatit clo a DPH, proto si musíte připravit pro cestu na poštu další peníze. Clo je na většinu fototechniky 6 – 7 % a DPH 19 % z ceny zboží. Jak se těmto „zbytečným příplatkům“ s rizikem trestního stíhání vyhnou popíši níže. Ale i po jejich zaplacení je úspora zřejmá. Když jsem kupoval objektiv Canon EF 400mm f/5,6 L USM, ušetřil jsem i po zaplacení poštovného, cla a DPH téměř 15 tis. korun, za což byl nejvýkonnější blesk od Canonu.

Že se s křehkou fototechnikou na cestě něco stane se opravdu nemusíte bát, krabice je pečlivě zabalená. Je v ní velké množství nafouklých bytelných pytlíků, ve který bude každý objektiv jako v bavlnce. Pro cestu si lze zvolit dražší formu poštovného, která zajišťuje vyšší pojištění zásilky. Na vyclívací poště strávíte okolo 45 minut. Nejdříve si vyzvednete doklady od zásilky, na stejném patře naběhnete k celníkum, kteří vám po přepočítání vystaví složenku na clo a DPH. S tou pouze seběhnete do přízemí (to v případě Prahy 5), kde je běžná poštovní přepážka a tam složenku zaplatíte. S ústřižkem od složenky opět nedočkavě běžíte zpět za celníky, kteří vydají doklad o zaplacení cla a DPH. Poté se vrátíte tam, kde jste začali a balík vám konečně vydají. Poprvé asi každý jako já nevydrží a začne se ihned do balíku dobývat., asi si nepamatuji větší úlevu, než když jsem objektiv na poště vybalil.

Příklad konkrétního nákupu
Již s pocitem, že to není nic obtížného, jsem se po půl roce po prvním nákupu rozhodl nakupovat opět. Potřeboval jsem širokoúhlý objektiv, k němu sluneční clonu, kvalitní fotobatoh a 1GB paměťovou kartu. Dolar byl na svém rekordním minimu, proto jsem příliš neotálel a jednoho březnového večera jsem začal nakupovat. Objektiv Canon 17-40/4 L USM, sluneční clonu EW-83D II, fotobatoh Lowepro Nature Trekker AW II a 1GB Extreme III Compact flash kartu v celkové ceně 39 tis. korun jsem pořídil v USA se zaplacením dopravy, cla a DPH za 29 tis korun. Úspora tedy byla ¼ ceny bez vystavení se trestnímu stíhání. Cenu navíc výrazněji zvýšilo vyšší poštovné, fotobatoh měl přes 4 kilogramy. I tentokrát přišla zásilka za šest dní, vše pečlivě zabaleno ve velké krabici. Obecně nejvýhodnější je pořizovat si v USA kvalitní drahé objektivy, v cenně více jak 30 tis. korun, úspory jsou pak značné.

Jak to jde úplně nejlevněji
S rizikem vystavení se trestnímu stíhání máte ještě jednu možnost. Pokud chcete mít fototechniku za ceny uvedené v úvodu článku (bez cla, DPH a dopravy) a máte náturu pro složitější cestu, čtěte další řádky. Pokud máte v USA známé, kteří se chystají do Čech, objednejte fototechniku na jejich adresu v USA, nejlépe mimo stát NY, vyhnete se tak americké dani 8 %. Tu byste platili, i kdyby jste nakupovali osobně přímo v kamenném obchodě v USA. Až pojedou do Čech, není problém zahodit krabici a tvrdit, že s fotoaparátem (objektivem) do USA už přijeli, pro větší klid můžou techniku třeba oblepit izolepou, aby nevypadala jako nová.

S americkou daní 8 % si můžete při návštěvě New Yorku nakoupit i osobně a mít tak dopravu pod kontrolou. Navíc, když ke dvou starším objektivům v brašně přidáte při návratů třetí, nikdo si toho nevšimne. Při opravdu drahých teleobjektivech zaplatí úspora dokonce i cenu letenky do USA.

Nerad bych, aby to vyznělo, že někoho navádím k trestné činnosti, jen mi přišlo účelné zmínit i tuto alternativu. Navíc s vědomím toho, že tyto tajné dovozy běžně probíhají. Pokud si objednáte zboží přes internet americkém obchodě, celníkům tato krabice neunikne, je na ní viditelně napsáno odkud je, jaké zboží a za jakou cenou v ní je. Možností je i „přebalení“, někdo v USA zboží vyndá a dá do neoznačené krabice, kterou pak pošle do Čech.

Problematická záruka

Aby to vše nebylo pouze růžové, má nakupování v USA jednu vadu, pro někoho právem nepřekonatelnou, a tou je uplatňování záruky na zboží. Nečekejte, že se zbožím nakoupeným mimo Evropu pochodíte v českém servisu. V Čechách můžete uplatňovat záruku pouze na zboží zakoupené v EU a ani to není vždy stoprocentní. K fototechnice je sice možné přikoupit rozšířenou celosvětovou záruku „MACK warranty“, problém je v Čechách opět pravděpodobně nepochodíte, jinde v Evropě třeba ano. U objektivů, které mají jednoduchou konstrukci, lze záruku oželet, u digitální zrcadlovky je to na zvážení. Cena digitální fotoaparátů navíc není o tolik nižší. Ne každý to riziko podstoupí, ale jsou i tací, kteří mají fotoaparát z USA.

Ne že by záruka na zboží zakoupené za oceánem nebyla, je, ale musíte jí uplatňovat pouze tam kde jste nakoupili. To znamená dát fotoaparát do krabice a poslat ho prodejci, na což asi nebude mít každý nervy. Možnosti sednou do letedla a zaletět si vyřídit si reklamaci osobně asi nikdo nevyužije.

Závěr
Článek jsem napsal s vědomím, že pravděpodobně nevyjde. Myslím si, že přední prodejci fototechniky v Česku neuvidí tyto řádky s nadšením, ale moc dobře vím, že alternativu nákupu mimo ČR nebude riskovat každý. Tzn., stále bude hodně těch, kteří si připlatí. Také doufám, že to nevyznělo tak, že někoho navádím k trestnému činu. Jen jsem chtěl zmínit skutečnost, která se díky místní přemrštěným cenám stává běžnou praxí…

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
28. 08. 2007 , kategorie: fototechnika, zkušenosti
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(65 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář

Every new visit i have always a new stuff of information in your blog. Really your blog, is marvelous. Thanks for stuff
... Dalsi detajl: zde si photografove stale nakupuji ty nejnovejsi modely fotaku, ktere vice mene prichazi na trh jednou za rok. Tech starych se hned zbavuji. V jinych slovech, muzete zakoupit fotak rok stary za polovicni cenu a v perfektnim stavu. Jinak souhlasim, v USA jsou absolutne nejnizsi ceny za technologii. Prominte za preklepy...preji stesti.... Milan / Los Angeles :-)
- kde treba Cameta Camera take prodava. Co se tyce placeni, tak kupovani pres Internet je v USA velmi zabehle, bezpecne, a navic jste chranen spotrebitelskym zakonem, ktery je v USA nejsilnejsi na svete. Rada: vzdy nakupujte na kreditni kartu. Nikdy ne poukazkou a sekem. V pripade, kdyby jste byli se zbozim nespokojeni, zavolejte na kreditni kartu (banku) a zastavte platbu. To muzete udelat kdykoliv do 6 mesicu po nakupu. Dealeri o tom vi a tak proto se snazi s vami dealovat ferove.Pokracovani
.... V USA je mnoho lepších Photo dealerů nez BW Photo, kteří vám nabídnou kvalitní zboží. Mezi nejznamejsi patri: Cameta Camera ve state NY (www.cametacamera.com), Samy's Camera v Los Angeles (www.samys.com) a Calumet v Chicagu (www.CalumetPhoto.com). Calumet a Samy's jsou vysoce profesionalni dealeri s nejlepsim vyberem a nejkvalitnejsim zbozim ve USA. Ty vam nikdy neprodaji Gray Market zbozi. Dale bych se rad take zminil o eBay (www.eBay.com) - obdoba ceskeho Aukra .... Pokracovani
.... Nicméně, lepší ceny nabízejí na tzv: Gray Market zboží. Tyto ceny jsou zhruba o 20 procent nižší. Gray Market zboží je zboží, které se nebylo přivezeno do USA legální cestou a přes legálního distributora. Toto zboží nemůžete dát do servisu nikde v USA. Musite ho vyvézt do Kanady a nebo do Evropy. Proto Photo Dealeři se dali dohromady a začali nabízet tzv. Mack Warranty. Kdykoliv vám tedy někdo nabídne Mack Warranty, hned by jste měl vědět, o co se jedná.... Pokračování....
Vcelku je to vše pravda, co jste tady napsal. Jako fotograf, žijící v USA bych rád doplnil pár důležitých detajlů, které jsem ve vašem článku nenašel.

Nemám ponětí, jak se B&W Photo dostalo na takovou důvěruhodnou pozici v očích českých fotografů. Já osobně jsem od nich nikdy nic nekoupil a to z následujících důvodů: BW Photo je stejně drahé, jako každý jiný photo obchod v USA. Pokračování....
Marek
Dobrý den. Môj spôsob nákubu je asi nezvyčajný no najprv som si šporil peniaze a teraz idem kúpiť celú fototechniku. . A riešim takýto problem že , keď prídem do bhphotovideo tak niektorý z objektívom nebudú mať na sklade je to málo pravdepodobné ale aj tak sa bojím. A ďalši je ten že fototechniku pobalím do batohu a vrátim sa spať. a nebudú ma chcieť pustid. dočítal som sa že ak pristanem v nemecku alebo francúzsku tak sa vyhnem clu. Ďakujem za odpovede.
ja idem skusit ebay. ceny su podobne ako keby som bral z usa a da sa vybavit aj bez cla ak je predajca ochotny oznacit balik ako "gift". nasiel som napr. http://stores.ebay.co.uk/HKBNS-Shop ma zdarma shipping a oznaci na poziadanie GIFT.
4 JM: Právě uvažuju o něčem podobném - koupi objektivu z Hong Kongu. Jsi ochotný se podělit o konkrétnější zkušenosti a tipy na obchody? Předem díky! :-)
jm
Ahoj,

bhphoto je super. Nicmene nejcasteji nakupuju fototechniku pres ebay. Mam tam jiz nekolik mnou overenych prodejcu z Honk kongu od kterych jsem nakoupiul nekolik novych objektivu. Doprava je vetsinou zdarma...cena casto polovicni oproti MOC v CR a da se domluvit i tak, ze na balik napise nizsi cenu a neplatite zadne clo :) ano i zde je riziko...ale mam za sebou asi 30 nakupu a 100% uspesnot :)
Ahoj přátelé focení.Já jsem nakupoval z USA přez www.mojeamerika.cz a spokojenost. :-) Na stránkách mají kalkulátor ,takze člověk má hned představu na kolik to vyjde i s dopravou.
Chcete za nákupy do NY? Deset let jsem žila v USA a znám velice dobře obchody, kde se nejlépe nakupuje.Mohu nabídnout své služby, jako průvodce po celou dobu pobytu. Zajistím letenky a ubytování maximálně pro čtyři osoby. Mám v USA auto a tudíž doprava není problém. Orientační cena včetně letenek, dopravy autem a ubytování je 30 000,- 40 000,- na osobu. Cena může být i nižší, podle typu ubytování a počtu osob. Ubytování by bylo zajištěno ve státě NJ asi 20 minut vlakem od NY city. Nejlépe se nakupuje v NJ, kde se neplatí taxa při nákupu, jako v NY. Podíváte se do obchodů, které není možné navštívit v NY. Mohu zajistit i přepravu objemnějších věcí do Česka a nebudete muset platit clo. Pokud máte zájem můžete mě kontaktovat na telefonu 777 044 272. V listopadu odletam na měsíc do USA V tomto terminu mohu zajistit ubytovani na jakoukoliv dobu. Min. počet osob 2 a max. počet 4. Délka pobytu může být i kratší.
http://lochneska.cz/nakupovani-anglie -seznam a popis nejlevnějších obchodů v anglii - potraviny, domácí potřeby, oblečení, internetový nákup
Ahoj lidičky
Do NY se chystám koncem srpna a krámeček BH samozřejmě navštívím. Pokud máte zájem něco drobného přivést můžete mi napsat na masox@klikni.cz
dále mne zaujala věta:
...objednejte fototechniku na jejich adresu v USA, nejlépe mimo stát NY, vyhnete se tak americké dani 8 %....
dost jsem ji neporozuměl,(to bude cena ještě menší než je uváděna na netu?) můžete ji prosím trochu rozvést?
děkuji Slávek
Ahoj všichni...
Povídání o nákupu v USA jsme zde četli, snad jen potvrdím, že za ušetřené peníze se tam vyplatí podívat se a koupit, co člověk zde pořídí draho.
Zmínka o Dubaji je to NEJ, co se zde napsalo!!!
A je zde někdo, kdo má podobnou zkušenost s HongKongem nebo Pekingem?
Kdo rád létá a při ceně letenek dnes, není snad ani co dodat.
PORAĎTE!!! ...nebo se tam někdo vydá???

Tom
Ahoj, len reakcia na BH, osobne som tam bol a z 3 veci ktore som chcel kupit nemali ako naschval 3 :-D
jerry
čau takže ten nultec je podvod :
http://exposedscammers.wordpress.com/
Ahoj,nemáte někdo zkušenosti s us1photo.com? Díval jsem se tam na nějaká skla a vychází to tam samozřejmě (jak jinak) levněji...ale mám pochybnosti o kvalitě tohoto shopu ,proto by mě zajímalo jestli by se někdo nemohl podělit?
Dobrý den, chcel by som sa spýtať na skúsenosti s touto stránkou www.nultec.net,majú tam aj adresu 7 Mulgrave Road, Manchester, M28 2RW,Spojené kráľovstvo kde majú ceny lepšie ako na www.bhphotovideo.com, možno som len príliš podozrievavý, preto som chcel vedieť či s ňou nemá niekto nejakú skúsenosť.
Eva
trošku ma zarazila tá spomínaná záruka ... chcem si nechať doviezť Canon EOS 5D Mark II a niekoľko objektívov, ale zmienka, že v čechách to nemožem nikde reklamovať v prípade závady ... má s tým niekto osobnú skúsenosť ?
Michal M.
Děkuji za odpověd. Musím uznat a smekám před vaším fotografickým umem. Je radost se dívat na vaše fotografie. Vše nejlepší v osobním a pracovním životě. M.M.
Michal M.: Korunový účet není problém, důležitá je embosovaná platební karta. Aktuální ceny a výši cla neznám. Loni se ceny "L" objektivů v USA značně zvýšily, už to není tolik výhodné, obzvlášť nyní, když je dolar za 17 korun.
Michal M.
Dobrý den,mám dotaz ohledně nákupu v obchodě BH photo v USA.Je možné takto nakupovat a mít jen běžný korunový účet?Nebo je nutné založit nějaký jiný účet? Uvažuji o nákupu několika objektivů CANON,L řada. Např. 70-200 2.8 L USM. Jaká bude koncová cena po zaplacení všech poplatků. Zde stojí tento objektiv 32.990,- Kč.Děkuji za odpověd.
Ahoj
Díky moc za článek.

V této půlce roku se chystám objednat objektiv Nikkor 18-200mm VRII (ta jeho druhá verze), nejspis prave na BH. Cena u nás 22k a tam cca 15k (rozdíl asi 30%, coz je nadhera)

Nemají doufám problém s tím, že to kupuju z ČR a poslali by to spolužačce která je letos v USA?
bolo by super keby niekto chodil do NY a dalo by sa u neho objednavat ... sam uvazujem nad nakupom dvoch objektivov a TC cenovo asi 3000euro a v usa to vychadza na 2000!!! predcalen tisic éčok je vela ...
Luky
ahoj, prosim vás mužete mi poradit kolik by me celkem stalo(i s dopravou) koupit si nikon d40? http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.bhphotovideo.com/&ei=xkLoStLHOs2Y_QbCj6D4Bw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBEQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DB%2526H%2BPhoto%26hl%3Dcs%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dcom.google:cs:official%26hs%3DA6n díky moc
Na bway photo velké
bacha!!!!!
Pokud umíš anglicky, mrkni
na:
http://www.resellerratings.com/store/Broadway_Photo
To by
mělo odradit i ty největší odvážlivce. Pokud angl. neumíš, mohlo by Ti
stačit velké NIKDY!!!!
M.
Ja jsemjeden z tech
ktery se vraci z USA s taskou elektroniky BH je skvely obchod.Zajima me
zda je nejaka uleva na dani ci cle u stare veci mam kameru 1.5 roku
podleha take clu a dani?
jestli nekdo vi napiste mi na muj email
prosim jiribatka@seznam.cz
Když mluvíte o EF 400 f/5.6L tak ten
mám Aaron téměř neustále skladem :). Ceny jsou takové jaké jsou a pro
mnoho lidí je pohodlnější si pro něj zajet dnes, než týden čekat a něco
vyřizovat.
Ahoj, jen potvrzuji bezproblémový chod
objednávky u BH. Žádné ofocené karty, v po objednáno, v út strženo z
účtu a ve st volali z UPS Ruzyně kvůli celním formalitám. Pokud jste
navíc plátci DPH, tak je to naprosto bez problémů.
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat
jestli někdo nemá tušení jestli se dá v BH Photo platit od nás
elektronickou kartou VISA ELECTRON? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Děkuji za odpověď.
cesoir39
Hi, no kdyz mluvime o bezproblemovem
nakupovavi treba na Amazonu.com s moji KB virtualni kartou uz skoro
bez dolarove hotovosti.Je to CZ individualni fenomen jedna sada DVD
filmu byla bez problemu vyclena a dodana na moji adresu 100 km od Prahy
a druha sada s DVD filmy zadrzena i kdyz jsem dostal v obsilce xerox
dokladu za kolik kolik a jake filmy a od koho a tak Vyclivaci posta PH5
tvrdi ze nevi jestli je to pro mou potrebu a ze nevi a abych dolozil
dalsi doklady asi lovecky listek a kulovnici
:nuts: Ja len este doplnim ze pokial to z nakupmi v USA myslite vazne a
nechce sa vam zakladat ucet PayPal a vybavovat kreditku resp. chcete
usetrit na konverzii meny a na prevode do USA banky tak skuste firmu
ktoru najdete na strankach http://www.nakupyvusa.sk Vybavuju vsetko
od platieb ktore im poslete na Slovensky ucet v CSOB v SKK alebo na
Cesky v CSOB v CZK. Tovar Vam zakupia, preclia a dokonca dovezu az
domov. Nie su tu ziadne poplatky za sprostredkovanie nakupu. A kopec
dalsich vyhod:wacko:
Zdravím, musím potvrdit, že nákup přes B&H proběhl
naprosto bez problémů, můj objektiv dorazil za 4 dny! luxusně
zabalený. Žádnou ofocenou platební kartu po mně nechtěli, používám
normální EC/MC Standard. Jediné co člověku trochu zkazí náladu, je to
clo a DPH a zhruba 3 dny zdržení balíku na vyclívací poště... Ale i tak
jsem ušetřil prakticky třetinu zdejší ceny. No koncem roku se chystám
osobně do New Yorku, takže B&H určitě navštívím ;-)
takže dnes nová
zkušenost, zatím jsem používal poštu a zásilku jsem měl do týdne doma.
tento týden jsem zkusil UPS a k mému zděšení mi dnes bylo řečeno, že
zásilka mi přijde příští týden,( 6.5. ve 20:00 opoští NY 8.5. 8:00
celnice Praha ) jelikož údajně celnice má 2-3 dny na propuštění zboží do
oběhu.shrnutí za více peněz méně muziky.
Nemate nekdo zkusenosti z dovozem z Anglie?
Chci si koupit objektiv a nevim co bude vyhodnejsi, jestli objednat z
USA pres B&H Photo, kde uz hodne lidi objednavalo ... a zaplatit clo a
dph nebo objednat z Anglie, ale nevim pres jakou firmu a clo se v EU
myslim neplati.
Web
Nakupuji poměrně
často přes e-bay a zatím plná spokojenost. Dokonce i zásilky z Číny
(tedy pokud se tak dá říkat Hong Kongu) dorazily bez problémů do 14
dnů od "naklikání". Vše platím přes PayPal, kde má registrovanou
virtuální platební kartu od KB.

Z HK není problém s deklarováním
nižší ceny (např. 10 $:). Z USA doporučuji využít
www.zasilkovasluzba.com. Opět výtečné zkušenosti, ale nákup se tak
protáhne běžně na 3-4 týdny.
Zdravím, vyzývám ty,kteří mají možnost dovézt
objektivy nikon 80-200 nebo 70-200+(další příslušenství),jestli si
nechtejí nakou tu korunku vydelat za dovoz apod..at píšou na mejl:
skatehill@seznam.cz

PS: chystám se fotit závody v Brně
WSBK,motoGP,A1 GP a také motoGP v Holandsku - Assen, tak by se mi šiklo
nějaký to profi sklo :-)

Kdyby se někdo našel,bylo by to
super:-)

S pozdravem
www.tacker.euweb.cz

já mám jen dobré zkušenosti, konkrétně
Pentax 50-135/4 stoji u nás kolem 22000,- Kč na bhphotovideo stál včetně
polarizačního, didymiového filtru a dopravy 1000USD, takže včetně cla a
dph 20000,-Kč
Doprava super. Poštou cca týden, vyřízení na celnici
1hod.
Před dvěma týdny jsem si objedal blesk AF 540FGZ a opět cena o
třetinu nižší včetně všech poplatků. Tento týden jsem kupoval kamarádovi
blesk Nikon SB 600 a cena opět o třetinu nižší. Pro mě jednoznačná
volba.:-)
michal v.: Každý ať se
rozhodne podle svého, nikoho do ničeho nenutím. Pozorný čtenář si
všimne, že se vyplatí pouze něco.
Canon EF 500mm f/4 L IS USM;
FotoBalcar - 159.000 Kč, BH - 88.000 Kč :-)
michal v. - a ještě
jo a ceny jsem nebral nejlevnější, ale z
nějakejch "snad slušnějších" obchodů, jinak by ta úspora z usa
byla ještě nižší nebo možná žádná. výhoda by byla mít někoho v us, aby
to dovezl bez cla a dph, pak už by se těch dalších cca 20% rozhodně
vyplatilo, ale takhle mi to za to nestojí...
:-)
michal v. - pokračování
dneska jsem ještě zkusil na canona a vybral bych
metz48, sigmu17-70, canon70-300, sigma150/2.8macro, tamrac espedition5 a
cena US necelejch 40tis. bez dopravy (= +cca 2.000,-?) a cena u nás
kolem 47tis., tzn rozdíl asi 5tis. korun. jsem začátečník, není to
zrovna profi výbava, na dražších věcech bych ušetřil někde o dost víc,
ale tohle jsem vybral jako nejoptimálnější pro mě (ke canonu 40d a ten u
nás vychází díky cashback dokonce levněji)
michal v.
tak jsem si porovnal ceny
z bhphoto a u mnou zvolených konkrétních výrobků nic moc úspora, asi
by se mi to nevyplatilo - jsem asi spíš konzerva a kvůli pár stovkám
někam posílat ofocenou kartu a riskovat, jestli všechno dorazí v
pořádku... :-)
včera jsem koukal na nějaké produkty pro pentaxe a
úspora byla někde do 8-10%
Mirous
vitamac: Platba PayPalem v B&H neni
mozna, pokud se zbozi zasila jinam nez do Kanady nebo UK.
ahoj všichni.Mohu se
s Vámi podělit o tuto zkušenost.Při své dovolené v Dubaji, která mne na
7 dní stála 27.000,-Kč jsem po tvrdém smlouvání zakoupil objektiv Canon
ef 70-200 mm f 2,8 L USM za neuvěřitelných 1.000,-USD při platbě
cash.Tedy za necelých 17.000,-Kč.Prodejna Canon Elektronics, Nasir
Square,Dubai.Na Ruzyni vše bez problémů, žádné clo a DPH.Beru to tak, že
jsem proti našim ,,prodejcům,,ušetřil právě skoro 20 tisíc.Válel jsem
se tedy u moře za sedmičku.
Ahoj,

uvažuju nad tím správně, že
pak musím dojet do Pahy na vyclívací poštu ?

diky
Zdravim, a co kdyz si koupim treba fotak,
ktery ma akublok, tzn. v sade dostanete jeste nabijecku, ktera bude asi
podle vseho na 110V. Co pak s tim? :wacko:
vitamac
Osobně bych si před nákupem založil PayPal účet lze s
embosovanou kartou či sspec. internetovými kartami. Pro založení
nemusíte nikam posílat kopii karty a při placení jen zvolíte platbu přes
PayPal (nikam se neposílají Vaše cenná data). Vyzkoušeno mnohokrát.
BHPhotoVideo tuto platbu, tak jako většina e-shopů a prodejců v USA
používá. Navíc tím máte jednoduchou cestu k nakupování přes e-bay kde
jsou ještě větší možnosti.
Al
Možná mimo
článek, ale možná se vyplatí lidičky, kteří se bojí objednávání v USA
upozornit na možnost nákupu v Polsku, kde např Nikon sklo, které je
tady za 57 vyjde cca na 46 a máte to s 2 letou euro warranty. Já zkusil
nákup na http://sklepfotograficzny.pl. :-)
SOS...potřebuji opravdu specialitu...zde by se to
snad dalo sehnat...cena pouze 200-300 usa peněz...kdyby někdo něco
objednával tak se se mnou spojte dohodneme podil na poštovnem a
výdajích...velmi malé rozměry váha max 0.5kg...jedná se o specialní
předsádku...děkuji...moje celá adresa je na www.bestweb.cz foto pithart
nebo mailujte...nespěchá to ale hledám způsob dopravy. zdravím
M.Pithart:-)
Chystám se koupit Canon 1Ds MARK III u nás 189 000 v
americe 139 000

jestli dobře počítám
139 000
+
DPH 26
410
+
clo 9730
celkem
175 140 a u nás 189 00 počítám dobře?
za rozdíl 14tis. se mi nevyplatí riskovat komplikace a hlavně dvouletá
záruka. pokud to tak není, tak mi napište na email. Díky. Jinak supr
článek. Až padnou víza, tak by se mi snad vyplatilo si tam zaletět a
rovnou toho nakoupit víc.
clo+dph se počita pouze z ceny nebo ta cena je na
mysli že se to počita spolu s poštovnym?
přiklad:
Foťak: 500$

8500kč clo+dph= 85 x 25=2125 (19%dph a 6% clo)
Takže potom celkově
zaplatim 10625kč + poštovny?
to jako přijde do čr,mě přijde domu
složenka aŤ ji zaplatim,potom když zaplatim ty blbosti tak mě to přijde
na poštu a znova platit poštovny?
Balík od BHPhoto
přes UPS právě dnes dorazil. Obsah balíku byl v pořádku za objektiv
(Canon 70-200, f/2,8L IS USM), paměťovou kartu, blesk, baterii a dopravu
v hodnotě 2099 USD mi byl vyměřen celní dluh ve výši 9680 Kč, který jsem
zaplatil kurýrovi UPS - celková cena cca 45000. V porovnání s cenami
na megapixelu (65000) úspora 20000.
Dobry den.
Dobry
a hlavne napomocny clanok, chvalim. Tento obchod som aj ja objavil a uz
dlhsi cas rozmyslam o nakupe. Presne ako pise autor, velmi ma odradza
poslanie naskenovanej karty, ale ak je mozne ju "cenzurovat" tak by
to nemusel byt problem.
Chcem sa vsak spytat na zaskrtavaciu moznost
"Gift Receipt - Don't print prices on packing slips.", ktora je
pri vyplnovani adresnych udajov.
Posle sa to ako darcek a nebudem
platit clo a dph?Cena tovaru aj s dopravou by bola zatial iba
200$.
Vdaka
Vrhnul jsem se do
víru nakupování přes oceán u BHphoto. Objednával jsem 4.2. (dopravce
UPS), zboží dorazilo do ČR dnes tedy 7.2. Momentálně se vyclívá na
letišti. Nevím zda autor článku nevěděl o možnosti uzavřít s UPS
smlouvu o zastoupení pro proclívací procedury, ale tahle možnost tady za
poplatek je. Nemusíte tedy běhat na poštu a složenkami platit clo a DPH,
ale pohodlně je zaplatit až při předání zboží kurýrovi.
Petr Navrátil: "Billing
address" je ta, kterou máte uvedenou u účtu pro vaší platební kartu.
Prodejce tak ví, že kartu používá ten, kdo ji vlastní. Musíte vyplnit
adresu, kterou máte nahlášenou v bance.
Dobrý
den,shlédl jsem Váš - myslím, že hodně povedený - článek o nákupu u
BHphoto. Chtěl bych Vás poprosit o radu - hned při zadávání adres se
napřed objeví kolonka "ADDRES LINE 1" a pod ní popisek "Must match
your credit card billing address". Tady si nejsem jist, zda myslí
adresu BANKY, u které mám kartu, nebo přímo mou adresu. (?) Hned vedle
je "Billing/Home Phone" pod níž je "Must match the billing
address". Takže teď abych opravdu nevím... ať nezadám špatnou adresu.
Předem velmi děkuji,petr
fishero
!!!POZOR na www.bwayphoto.com. Před vánoci jsem tam přes známého
objednával ZD 7-14mm za 1499 USD, ale z karty známému se pak po odeslání
balíku snažili stáhnout 2400 USD!!! Banka to stopla a teď to s nima
řeší... Objektiv tak pořád leží nerozbalený a čekáme co dál...
Nezkoušel někdo
http://www.bwayphoto.com ?
Pentax K10D je tam za výbornou cenu.
Vladimír
Lenko, nevim jak by jste to delala. Ale co si myslim ze
by melo smysl je, kdyby byl nekdo v USA, kdo by objektiv objednal,
otestoval na vady AF a optiky. A v pripade vadneho kusu ho reklamoval
driv, nez by byl vubec odeslan do cech. Vzhledem k cenam postovneho a
vubec. To by totiz nakupovani z USA hodne usnadnilo a verim ze spousta
lidi by si za takovou sluzbu radi zaplatili. Eventuelne kdyby jste mela
cesky BU ucet a lide mohli zaplatit vam a neplatit vysoke poplatky za
prevod do USA.
Vyborny clanek! Protoze jiz dlouho dobu ziji v
USA a s kazdou cestou domu do Cech privazim vselimozne, predevsim
fotograficke potreby svym znamym, zabyvam se myslenkou zaridit si
internet shop prave s photo technikou...jaky je Vas nazor - s ceskym
zazemim v USA, mel by misto na trhu u nas a co by mel nabizet, co u nas
chybi?
Jozef
Vynikajúci článok. Skusil som to a možem
povedať, že s objednávaním techniky cez BH photo skutočne nie je žiadny
problém. Objektív dorazil na Slovensko za neuveriteľné dva dni.
Problém nastáva až na Slovensku, kde vám zásielku nie a nie doručiť
aj keď je už dávno preclená. V rámci Bratislavy im to trvalo CELÝ TÝŽDEŇ
!!! :mad:
Na záver dík Ondro za cenné rady, bez ktorých by to šlo
horšie.
Petr Přibyl: Tak to je
divné, prodej byl do ČR vždy v pohodě, ale už jsem tam dlouho nic
nekupoval. Co myslíte tím "checkout probíhá přes google"?
Mám trochu
problém s objednáním na BaH... checkout probíhá přes google, kde účet
mám, ale objevuje se mi hláška, že BaH nedodává do České Republiky.Dělám
něco špatně nebo je to novinka ? díky
S článkem mohu jen souhlasit. Obchod B and H
photo mi v USA doporučilo nezávisle na sobě několik lidí, a to např.
i pracovníci Canonu. Stejně tak doporučuji nakupovat jen u ověřených
společností..ceny jsou tu nižší než v ČR, ale proč neušetřit ještě
více...tak jsem objednávala asi na 4x tělo foťáku...za nižší cenou vždy
něco vězelo: zboží nebylo na skladě (i když podle webových stránek ano),
menu bylo v čínštině..v angličtině za dalších 100USD, nebo foťák bez
baterky..apod.