Výstava Vstavačovité ČR, zámek Průhonice

Rád bych všechny zájemce o přírodu, o botaniku zejména, pozval do pražských Průhonic na výstavu Vstavačovité ČR. Na výstavě prezentuji svoje dílka společně s Davidem Vojtušem, budete mít tak unikátní možnost současně vidět fotografie českých orchidejí a jejich ilustrace. Výstava potrvá do konce října 2011.

 

 

Kolibřík jemným štetečkem
S Davidem spolupracuji již několik let. Podle mě se jedná o nejnadanějšího mladého ilustrátora zvířat a rostlin v Čechách. Když jsem před nedávnem od něj konečně dostal  prvního vlastního ilustrovaného kolibříka, oněměl jsem úžasem. Takovéto detaily občas nepřenáší ani Canon EOS 5D Mark II. Každé pírko dokonalé vykreslené, dokonalé detaily a ten lesk stříbrozlatou barvou, ten štěteček snad musel mít jen jeden chlup. Lepší zobrazení než fotografie, protože při ilustraci nekreslí polámaná pírka a nečistoty v peří. Už se nemůžu dočkat své další obrzakázky - kvesal chocholatý se samicí na formátu A2 :-)

Domací práce s Epsonem
Osobně budu mít na výstavě 20 fotografií orchidejí, které jsem pořídil v Česku od roku 2006. Abych měl kontrolu nad celým procesem výroby, všechny snímky jsem si dělal doma sám na tiskárně Epson Stylus Photo R2400 na papíry Ilford Galerie Smooth Gloss.

Název výstavy:
Vstavačovité ČR
Autoři: Ondřej Prosický, David Vojtuš
Místo konání: Návštěvnické centrum Průhonického parku, Zámek 1, Průhonice (info)
Pořádá: Botanický ústav Akademie věd ČR
Doba trvání: 18. září - 31. října 2011
Otevírací doba: Po - Ne 7:00 19:00
Další informace: mapa

Ilustrace jako dárek
Pokud už pomalu začínáte přemýšlet o Vánocích, právě autorská ilustrace nějakého oblíbeného zvířete může být vhodným dárkem pro vaše blízké a kamarády. S tvorbou Davida Vojtuše se můžete částečně seznámit třeba tady.


Souvisejí odkazy
Výstavy fotografií
Orchideje ČR ve Fotobanka
Šumavské orchideje, nekonečný příběh
Sklenobýl bezlistý, lesní duchařina
České orchideje, seznam druhů (47), dalších šest z letoška na konci léta doplním!
Stručná zprávička o orchidejovém kvetení
Italské Gargano, hlavní město evropských orchidejí
Smrkovník plazivý, orchidej z borového lesa
Prstnatec Traunsteinerův, poklad ze Šumavy
Hlízovec Loeselův (Liparis loeselii)
Prstnatec český, endemit z rákosí
Tořič včelonosný (Ophrys apifera), samoopylovač
Vstavač bahenní (Orchis palustris), z mokřadu
Tořič čmelákovitý Holubyho, v Karpatech
Korálice trojklaná (Corallorhiza trifida)
Vstavač kukačka (Orchis morio), po setmění
Vstavač Dietrichův, hledání křížence.
Vstavač bledý (Orchis pallens), první orchidej
Prstnatec plamatý (Dactylorhiza maculata)
Orchideje Bílých Karpat
Rudohlávek jehlancovitý
Orchideje, výlet na Slovensko

Seznam všech článků publikovaných na NaturePhoto.cz


Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, 29.8.2011

 

 

 

 

 

 

Tořič včelonosný (Ophrys apifera) Tořič včelonosný (Ophrys apifera) Bee Orchid, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 100 mm, stativ Gitzo, Clona: 5.6, Doba expozice: 1/30 s, ISO: 200, Kompenzace expozice: -1/3, Blesk: Ano, Vytvořeno: 27. června 2010 5:59:41, Bílé Karpaty (Česko)  Vstavač řídkokvětý bahenní (Orchis laxiflora ssp. palustris) Vstavač řídkokvětý bahenní (Orchis laxiflora ssp. palustris) Lax-flowered Orchid, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 100 mm, stativ Gitzo, Clona: 10, Doba expozice: 1/100 s, ISO: 400, Kompenzace expozice: -2/3, Blesk: Ne, Vytvořeno: 6. června 2010 18:21:59, Pardubicko (Česko) Korálice trojklaná (Corallorhiza trifida) Korálice trojklaná (Corallorhiza trifida) Coralroot Orchid, Autor: Ondřej Prosický | NaturePhoto.cz, Model: Canon EOS 5D Mark II, Objektiv: Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, Ohnisková vzdálenost (EQ35mm): 100 mm, stativ Gitzo, Clona: 13, Doba expozice: 10.0 s, ISO: 100, Kompenzace expozice: 0, Blesk: Ne, Vytvořeno: 23. května 2010 10:37:02, Liberecko (Česko)

 

 

 

 

 

 

 

Fotograf
Ondřej Prosický
Ondřej Prosický

se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než čtyři desítky autorských výstav.

K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.

Vloženo
30. 08. 2011 , kategorie: akce, výstavy
Klíčová slova
Sdílejte s přáteli

Komentáře ke článku

(0 příspěvků)
Přidat komentář

Přidat komentář