Asi už to nejde ututlat, miluji sovy. Jak se při mých cestách přírodou někde mihne sova, plán neplán, všeho nechám a myslím jen na ně. Za velkého podivína mě měli i v…
číst víceV loňském roce jsem se poprvé několikrát nachomýtl monitoringu naší nejmenší sovy. Přestože byl sýček obecný v minulosti díky rozšířenému drobnému hospodaření velmi…
číst víceJiž dvanáctým rokem se věnuji svému nekonečnému projektu, který je zaměřený na dokumentování života kolibříků. A stejně jako v minulosti, když nejsou podmínky zaznamenat…
číst víceBěhem jara, ano mám trochu zpoždění, jsem měl dvě příležitosti fotografovat hnízdění datlů černých. Nejdříve u jednoho pražského hnízda, ano i na území hlavního města…
číst víceJedním z míst, kam se v zimě při cestě na Hokkaidó opět vrátím je sopečné jezero Kussharo, které je výborným místem pro fotografování labutí zpěvných. Přestože jsou tam…
číst vícePřed každou cestou mého nekonečného kolibříčího projektu se obvykle z atlasu vyloupne jeden druh, který můj zájem o daný kout latinské Ameriky významně zakceleruje. Tak…
číst víceKdyž jsme letošní cestu do Švédska za tetřevy a tetřívky připravovali, neopomněli jsme s Bohdanem našim severským přátelům naznačit, že máme opravdu velmi moc rádi sovy.…
číst víceTakže, jak to vlastně dopadlo? Kolik jich nakonec bylo? Jaké byly podmínky? A byl nějaký opravdu výjimečný? Že nevíte o čem mluvím? Já už skoro také ne. Vždyť je to…
číst víceJako poslední odzkoušení techniky a nezbytné rozfocení před cestou na mrazivý dálný východ jsem využil příležitosti s dravci na Vysočině. Fotografování jsem si užil.…
číst víceS blížícím se návratem za orly na japonský ostrov Hokkaido jsem připravil k publikování bohatší materiál o tom, proč se vlastně tito nádherní ptáci u pobřeží zdržují.…
číst víceHlavním tahounem k letošnímu návratu do švédských lesů byla představa, že by se mohlo na tetřevím tokaništi něco zajímavého dít. Na stejném místě bylo v roce 2011 sice…
číst víceV přírodě jsou chvíle, které se mi neomrzí ani po mnoha letech. Přestože už jsem některé věci viděl a fotografoval několikrát, pořád mě to do fotografického krytu táhne,…
číst víceHlavním lákadlem pro zimní cestu na japonský ostrov Hokkaidó byli sice orli, ale příležitosti stavit se u jeřábů mandžuských jsem využít musel. Na ostrově tento největší…
číst víceAsi nejvzácnějším druhem, který můžete na ostrově Hokkaidó potkat, je nádherná sova výr Blakistonův. Sovy mám moc rád, každé jejich pozorování ve volné přírodě je pro mě…
číst vícePro potěchu oka jsem z archivu vybral několik fotografií sýkory parukářky, která je pro mě jedním z nejkrásnějších pěvců v Česku. Přestože ji ve smrkových lesích…
číst více