Asi to mělo jednou přijít. Po několika letech cestování za fotografováním evropské živé přírody, kdy jsem se při cestách do neznáma vždy trefil, a fotografie přivezl,…

číst více

Náplň kostarického workshopu je velmi pestrá. Od mlžného horského lesa s kvesalem a kolibříky až k mokřadům zalitým vodou. Právě v mokřadní rezervaci Cano Negro mám…

číst více

Na kmenech porostlých světlými šedozelenými mechy jejich úchvatně lesklé zelené a červené peří obzvlášť vynikne. Přidanou hodnotou podobného pozorování je to, že kvesal…

číst více

S blížícím se jarem přibývá mých víkendových útěků z Prahy. Asi nejdokonalejší azylem před šedým a smradlavým pražským betonem je pro mě Pavlova Kovárna, jejichž okolí…

číst více

Tak trochu se ve mně odehrál lehčí zápas, jestli o této, pro někoho naprosto neatraktivní slepici psát. Ale myslím, že je fajn představovat i zvířata podivná, méně…

číst více

Asi nejsilnějším zážitkem z cesty po Belize bylo sledování hnízdění orlovce říčního na zahradě našeho ubytování na Caye Caulker. Orlovci si obvykle ke svému hnízdění…

číst více

Jednou ze skupin zvířat, o kterých dlouhou dobu vím, ale ve volné přírodě jsem je nikdy neviděl, jsou manakýni (anglicky přesně manakins, česky pipulky). Pozornosti…

číst více

Jak jsem před pár dny někomu slíbil, vydoloval jsem dvě videa, ze kterých je patrné, že ne vždy je fotografování kolibříků v tropech náročné. Po několika dnech běhání…

číst více

Při svých cestách jsem již fotografoval 50 druhů kolibříků, ale jen někteří jsou tak výrazní, že se mi nesmazatelně zapsali do paměti. Díky svému chování nebo výraznější…

číst více

Fotografický kryt má většina lidí spojený s místem, které není nikterak prostorné. Spíše očekává nepohodlný stísněný prostor s omezeným výhledem a velmi sníženým…

číst více

Při naší cestě na Falklandské ostrovy byl tučňák magellanský prvním druhem tučňáka se kterým jsme se setkali. Byl první vlaštovkou toho, že měsíce příprav a studia…

číst více

Při naší červnové návštěvě Maďarska jsme využili příležitosti strávit jeden den v pevném krytu fotografování lesních druhů ptáků. Spojili jsme tak příjemné s užitečným.…

číst více

Některé zvířecí druhy jsou u nás běžně a v přírodě je občas potkáváme, některé však spatříme pouze náhodou. Při jarním nebo podzimním tahu, nebo v případě, že pátráním…

číst více

Nejčastěji potkávaným dravcem při cestě na Falklandské ostrovy byl čimango falklandský. Tento pták, velikosti našeho káněte, je ale spíše podlým zlodějem a mrchožroutem…

číst více

Když jsem šel již třetí den za kulíšky do lesa, vítalo mě krásné ráno. Růžové obláčky svítily od sluníčka, které bylo ještě za obzorem Boletických lesů. K lesu je to od…

číst více