Zimní měsíce, obzvlášť ve chvílích se sněhovou pokrývkou, jsou nejlepším obdobím pro fotografování našich nejmenších ptáků – pěvců. To co bývá většinu roku skryto, v…

číst více

Představuji aktuální zimní (leden - únor) číslo magazínu Příroda, který každý měsíc přináší zajímavosti z přírody a fotografie ze života divokých zvířat.

číst více

Když jsem tu v létě po setkání s kudlankou nábožnou psal o ekvádorské kudlance, která vypadá jako list, ani jsem netušil, že se s ní ještě letos potkám. Plán cesty za…

číst více

Po podzimní úspěšné akci jsme se o. p. s. České Švýcarsko rozhodli, že musíme fotografování dravců v úžasné krajině národního parku zopakovat. Akce bude nyní víkendová,…

číst více

Stejně jako před rokem bych rád všem návštěvníkům stránek popřál pohodové prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2010. Nemůžu si pomoci, ale právě končící rok uběhl…

číst více

Nový fotoaparát Canon EOS 7D jsem měl na kolibříky do Ekvádoru zapůjčen za jednoznačným cílem. Ověřit jeho schopnosti a odolnost při fotografování divoké přírody.…

číst více

V uplynulých týdnech jsem s kamarádem Petrem Pazourem navštívil horský deštný les v Ekvádoru. Naším hlavním cílem bylo fotografování kolibříků, s nímž jsme měli z…

číst více

K fotografování živé přírody mě přivedlo blízké setkání s kolibříkem nachovohrdlým na ostrově Martinik na začátku roku 2003. Tehdy jsem nedokázal pochopit, jak něco tak…

číst více

Tak mám za sebou i druhý workshop zaměřený na fotografování dravců a sov. Počasí bylo na Vysočinu v tomto období velmi nezvyklé, kromě sobotního večera, vlastně…

číst více

Je to pár hodin, co skončil čtvrtý fotografický workshop zaměřený na aranžované fotografování dravců a sov. Jak o víkendu bylo? V podstatě tak, jak se dalo v tuto roční…

číst více

Dnes opět přináším krátké anotace článků aktuálního čísla časopisu Naše příroda. Časopis vychází každé dva měsíce a věnuje se, jak název napovídá, zejména přírodě české…

číst více

Není to jen obtížně dostupná divočina, kde můžete pořídit snímky, nad kterými běžný divák tají dech a konkurence cedí nadávky mezi zuby. Poutavou fotografii lze pořídit…

číst více

Na světě není mnoho podobných míst, kde vedle sebe žije pět druhů tučňáků. Tím nejdostupnějším, jsou Falklandské ostrovy. Na 51° jižní šířky (podobně jako jih Argentiny)…

číst více

Stejně jako má africká divočina svojí velkou pětku, nejatraktivnější zvířecí druhy (slon, lev, levhart, nosorožec a buvol), má i České Švýcarsko vzrostlá zvířecí lákadla…

číst více

Trochu opomíjeným druhem, o kterém jsem se zatím příliš nezmínil, je tučňák skalní. Protože jsme s ním na dvou ostrovech strávili dohromady skoro čtyři dny a je z…

číst více